Prezentownik

Ekspert w dziedzinie zegarków

Pexels
Połączenie niemal 180 letniego doświadczenia i otwartości na nowoczesne trendy uczyniło z W.KRUK wiarygodnego i profesjonalnego przedstawiciela światowych marek zegarkowych.

Zaufały mu takie marki jak: Rolex, Chopard, Hublot, Girrad-Perregaux, Omega, Tudor, Tag Heuer, Longines, Tissot, Certina, Calvin Klein i wielu innych.

Rolex DEEPSEA

Zegarek stworzony do ekstremalnych wyzwań podwodnych. Wodoszczelność tego modelu została określona na poziomie 3 900 m co znacznie przewyższa standardowe wymagania dla zegarków typu diver. Zegarek (jego zmodyfikowana wersja) towarzyszyła znanym odkrywcom morskich głębin. Był on obecny podczas wyprawy Dona Welsh’a oraz Jacques Piccard’a na batyskafie Trieste do Głębi Challengera, oraz podczas wyprawy w 2012, w której uczestniczył James Cameron.

Rolex D-Blue – 55 690 PLNMateriały partneraRolex D-Blue – 55 690 PLN

Cartier SANTOS

Początek XX wieku to okres, gdy większość osób sprawdzających aktualny czas spoglądało nie na nadgarstek, ale sięgało do kieszeni, aby wyciągnąć swój zegarek kieszonkowy. Louis Cartier specjalnie na życzenie swojego przyjaciela postanowił to zmienić i stworzył jeden z pierwszych zegarków naręcznych. Tym przyjacielem był Albert Santos-Dumont brazylijski pionier lotnictwa, który przez wiele lat pracował nad tworzeniem różnego rodzaju statków powietrznych. Początkowo tworzył sterowce, które przyniosły mu sławę. W 1901 roku odbył pierwszy lot, podczas którego okrążył wieżę Eiffla.

W sprzedaży w wybranych salonach W.KRUK od 21 listopada.

Cartier Santos – 26 390 PLNMateriały partneraCartier Santos – 26 390 PLN

Chopard

Od 1988 roku Chopard jest partnerem i oficjalnym chronometrażystą rajdu zabytkowych samochodów Mille Miglia – Classic Vintage we Włoszech. Co roku marka Chopard tworzy kolekcję zegarków dedykowanych tej słynnej imprezie. W zegarkach obecnych jest wiele nawiązań do świata motoryzacyjnego. Takich jak: Pasek gumowy ze specjalnym przetłoczeniem – będącym odwzorowaniem bieżnika opon Dunlop stosowanych w samochodach rajdowych sprzed lat, ozdoba koronki w postaci kierownicy samochodu, wskaźnik rezerwy chodu wzorowanym na wskaźniku paliwa w samochodach.

Chopard Mille Miglia GTS - 25 290 PLNMateriały partneraChopard Mille Miglia GTS - 25 290 PLN

HUBLOT FERRARI GT

Classic Fusion GT otwiera zupełnie nowy rozdział współpracy Hublot z legendą włoskiej motoryzacji. Zegarki – inspirowane Gran Turismo – zaprojektowane zostały przez Flavia Manzoniego, głównego projektanta współczesnych samochodów Ferrari.

Spośród wszystkich motoryzacyjno-zegarkowych mariaży, ten między Hublot a Ferrari wydaje się bez cienia wątpliwości najbardziej udanym. Trwający od roku 2011 związek owocuje regularnie zegarkowymi projektami, które Hublot każdorazowo stara się dopasować do charakteru włoskiej marki. Stworzone w ten sposób modele mają czasem spektakularne kształty, jak np. w przypadku MP-05 La Ferrari, uformowanego jak silnik z samochodu. Czasem jest prościej, jak przy Big Bang Unico Ferrari. Najnowsze dziecko szwajcarsko-włoskiego teamu – Classic Fusion Ferrari GT – to coś pomiędzy, jak połączenie klasyki z zupełnie świeżym designem i nowoczesnymi materiałami. Bardzo w klimatach Ferrari.

Hublot Ferrari GT – 118 000 PLNMateriały partneraHublot Ferrari GT – 118 000 PLN

Panerai Luminor LOGO

Podczas manewrów przeprowadzanych przez marynarkę wojenną okazywało się, że ręcznie nakręcane zegarki z zakręcanymi koronkami nie sprawdzają się, bo nurkowie często zapominali dokręcić koronkę i do środka koperty dostawała się woda. Panerai musiał to zmienić i już w latach 40. XX wieku w firmie zaczęły się prace nad całkowicie nowym sposobem uszczelnienia koronki. Wtedy pojawił się pomysł na charakterystyczną ochronę. Nad koronką zamontowany został mostek z ruchomą dźwignią, która po odblokowaniu i uniesieniu umożliwiała nakręcenie zegarka lub ustawienie czasu. Kiedy dźwignia była zablokowana, idealnie dociskała koronkę razem z uszczelką. Dzięki tej konstrukcji, zwiększona została też wodoszczelność koperty do 4 atm, co w zupełności wystarczyło wojskowym nurkom. Kolejną zaletą tego rozwiązania było bezpieczeństwo mechanizmu. Nakręcanie zegarka i ustawianie wskazówek możliwe były tylko po odblokowaniu koronki, a odstającej od koperty dźwigni po prostu nie dało się nie zauważyć.

W sprzedaży w wybranych salonach W.KRUK od 21 listopada.

Panerai Luminor Logo – 21 090 PLNMateriały partneraPanerai Luminor Logo – 21 090 PLN

Breitling NAVITIMER 1 AUTOMATIC 38

Skojarzenia z „navy”, czyli marynarką wojenną to mylny trop, bo choć nazwa tego zegarka zaczyna się od takiego właśnie prefiksu, to jego historia od początku związana była tylko z lotnictwem. Navitimer – jeden z najbardziej rozpoznawalnych modeli marki Breitling – przez wiele lat służył jako dodatkowy instrument nawigacyjny w kokpitach samolotów. Dzisiaj dostępny jest w wielu wersjach, ale częściej ląduje na nadgarstkach pasażerów niż pilotów.

Patrząc z dzisiejszej perspektywy, można o nim powiedzieć, że był czymś w rodzaju pierwotnej wersji smartwatcha, bo Navitimer potrafił naprawdę wiele: ten miniaturowy, mechaniczny komputer mógł uporać się z różnymi działaniami matematycznymi. Ale zanim się pojawił, szlak przetarły mu oferowane przez firmę Breitling modele ze stoperem, a zwłaszcza stworzony specjalnie dla pilotów i pokazany oficjalnie w 1941 roku Chronomat. Chronomat bardzo szybko odniósł sukces rynkowy, co zachęciło Willy’ego Breitlinga (zarządzał firmą od 1933 roku) do wykorzystania popularności, jaką ten zegarek zdobył wśród pilotów. Willy Breitling marzył o skonstruowaniu zegarka, który byłby małym, naręcznym komputerem skonfigurowanym na potrzeby pilotów. Zlecił więc zatrudnionemu w firmie od 1928 roku matematykowi Marcelowi Robertowi opracowanie tabel logarytmicznych, za pomocą których można by było wykonywać skomplikowane obliczenia. Robert udoskonalił koncepcję zastosowaną wcześniej w modelu Chronomat: odwrócił zewnętrzną podziałkę, dzięki czemu obie logarytmiczne skale mogły równolegle poruszać się zgodnie z ruchem wskazówek zegara. To była bardzo ważna zmiana, ponieważ pozwalała oddzielić od siebie funkcje np. dzielenie od mnożenia. Dzięki temu rozwiązaniu, wykonując mnożenie 12×2, właściciel zegarka mógł odczytać nie tylko jego wynik, czyli 24, ale też wynik mnożenia dla działań: 10×2, 11×2 i 13×2

W sprzedaży w wybranych salonach W.KRUK od 21 listopada.

Breitling Navitimer 1 Automatic 38 - 17 390 PLNMateriały partneraBreitling Navitimer 1 Automatic 38 - 17 390 PLN

Tudor BLACK BAY

Zegarek (a właściwie jego prototyp) stworzony w latach 60’ XX wieku dla amerykańskiej U.S. Navy podczas programu nazwanego Commando. Zegarek był tworzony jako narzędzie dla najbardziej wymagających żołnierzy sił specjalnych. Specjalnie dla tego zegarka został stworzony i opatentowany system zabezpieczenia bezela przed przypadkowym obrotem. Ten sam mechanizm został powtórzony i zastosowany w wersji z 2019 roku. Dodatkowo pasek zegarka stanowi hybrydę skóry i gumy – przez co zwiększa się jako wytrzymałość i odporność na wilgoć.

Tudor Black Bay P01 - 16 190 PLNMateriały partneraTudor Black Bay P01 - 16 190 PLN

Zegarki dostępne w salonach W.Kruk oraz na www.wkruk.pl i @zegarkiwkruk

Reklama
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Reklama