Żyjmy Lepiej

Znani i lubiani w kulturze. Literatura

Kot z Cheshire , „Alicja w krainie czarów”. Kot z Cheshire , „Alicja w krainie czarów”. EAST NEWS

Lambo, „Pies, który jeździł koleją”

Historia Romana Pisarskiego o psie Lambo, samodzielnie podróżującym pociągami, którego przygarnął zawiadowca. To opowieść śmieszna i – za sprawą wielkiego poświęcenia i odwagi – bardzo wzruszająca.

Lambo, „Pies, który jeździł koleją”.materiały prasoweLambo, „Pies, który jeździł koleją”.

Biały Kieł, „Biały Kieł”

Bohater książki Jacka Londona był z pochodzenia wilkiem i to było jedną z przyczyn jego nieszczęśliwego losu. Nie miał szczęścia do właścicieli – na początku opiekowała się nim matka, później Indianie, trafił też niestety na złego człowieka, przy którym zdziczał. Jednak z biegiem czasu oswoił się i potrafił odpowiedzieć na dobroć miłością i wiernością.

Filonek, „Przygody Filonka Bezogonka”

Napisana przez Göstę Knutssona poruszająca historia kotka bez ogona, który ma mnóstwo przygód i musi odnaleźć się w różnych okolicznościach: wśród ludzi oraz wśród kotów bezdomych i wiejskich. Opowieść to dla dzieci szkoła inności – jak być tym, kto nie pasuje do większości i bywa przez to wyśmiewany.

Filonek, „Przygody Filonka Bezogonka.”materiały prasoweFilonek, „Przygody Filonka Bezogonka.”

Lassie, „Lassie, wróć!”

To przejmująca opowieść Erica Knighta o wiernym psie. Lessie, owczarek szkocki, została sprzedana. Ale nie mogła wytrzymać bez swego dawnego pana, dlatego zaczęła uciekać. I udało jej się w końcu dotrzeć do dawnego domu. Równie popularny jak książka był film, a Lassie stała się symbolem psiego przywiązania.

Kot z Cheshire , „Alicja w krainie czarów”

Stworzony przez Lewisa Carrolla jeden z najsłynniejszych kotów literackich, który znikał powoli, aż pozostawał tylko jego uśmiech. „Widziałam już koty bez uśmiechu – pomyślała Alicja – ale uśmiech bez kota widzę po raz pierwszy w życiu”.

Żyjmy lepiej „Nasze zwierzęta” (100167) z dnia 25.05.2020; Jak pies z kotem; s. 111
Reklama