Żyjmy Lepiej

Kontrolowanie, wspomaganie

Elektroniczne wspomaganie treningu. Przydatne?

Na rynku jest wiele urządzeń i aplikacji monitorujących jakość treningu. Na rynku jest wiele urządzeń i aplikacji monitorujących jakość treningu. materiały prasowe
Skarpetki powiedzą, ile kalorii spalił twój organizm. Dron sam sfilmuje twój zjazd ze stoku. A bidon przypomni, że czas się napić wody. Aktywność fizyczna coraz ściślej wiąże się z elektroniką.

1. Zegarek, który wiele widzi

Na rynku jest wiele urządzeń i aplikacji na smartfony monitorujących jakość treningu – a jednym z wygodniejszych rozwiązań jest wybranie dobrego smartwatcha. Jedną z takich propozycji jest Samsung Gear S3 występujący w dwóch wersjach – eleganckiej, luksusowej (Classic) oraz o sportowym charakterze (Frontier). Zegarek jest odporny na kurz i wodoszczelny (do głębokości 1,5 m przez 30 min) – czyli wytrzyma nie tylko trening biegacza w deszczu na drodze szutrowej, ale przetrwa prysznic i niezbyt długi trening pływacki. Gear S3 ma czujnik światła i spory wyświetlacz AMOLED o średnicy 1,3 cala oraz o rozdzielczości 360×360 pikseli, co sprawia, że wyświetlane dane są łatwe do odczytania nawet w pełnym słońcu. Smartwatch został wyposażony także w akcelerometr, żyroskop, barometr, miernik pulsu oraz odbiornik GPS, potrafi więc zmierzyć tętno, zliczyć kroki, określić liczbę spalonych kalorii, ale też zapamiętać trasę przebytą podczas biegu czy trasy na rowerze. Pomoże też łatwo określić pogodę w okolicy i wysokość, na jakiej się znajdujemy.

materiały prasoweSport gadżety

2. Inteligentne skarpetki

Zaawansowana technologicznie propozycja dla biegaczy, chodziarzy czy uprawiających nordic walking. Naszpikowane elektroniką skarpetki pomogą w ustaleniu podstawowych informacji, głównie o tym, czy podczas treningu dobrze stawiamy stopę na ziemi. Sensoria Smart Socks wyposażone są w szereg czujników mierzących nacisk stopy na podłoże oraz w moduł komunikacyjny Bluetooth. Zebrane dane wysyłane są bezprzewodowo do aplikacji na urządzenia mobilne. Pokaże nam ona mapę stref nacisku i analizę techniki biegu. Zmierzy także pokonany dystans, liczbę wykonanych kroków czy ilość spalonych kalorii. Inteligentne skarpetki mogą więc pomóc w optymalizacji zastosowanej techniki biegu lub chodu oraz wykażą, czy ćwiczymy w odpowiednim obuwiu.

Żyjmy lepiej „Trzymaj formę” (100171) z dnia 27.07.2020; Co lubi ciało; s. 100
Oryginalny tytuł tekstu: "Kontrolowanie, wspomaganie"
Reklama