Artykuły

Włócz się, dziecię, włócz

Szkoła XXI wieku

Numer 17.2016
Wejście do nietypowej szkoły też jest nietypowe. Wejście do nietypowej szkoły też jest nietypowe. materiały prasowe
W tej berlińskiej szkole nie ma dzwonków ani stopni. Uczniowie sami wybierają przedmioty i sami się motywują. A w ramach pracy domowej... jadą na wakacje.
EBSZ to szkoła ewangelicka, ale tylko co trzeci uczeń jest ochrzczony. Obowiązkowe są matematyka, niemiecki, angielski i WOS. W ramach innych zajęć, np. pod hasłem „odpowiedzialność” czy „wyzwania”, młodzież musi się wykazać inicjatywą.materiały prasowe EBSZ to szkoła ewangelicka, ale tylko co trzeci uczeń jest ochrzczony. Obowiązkowe są matematyka, niemiecki, angielski i WOS. W ramach innych zajęć, np. pod hasłem „odpowiedzialność” czy „wyzwania”, młodzież musi się wykazać inicjatywą.

Anton Oberländer umie przekonać rozmówcę do swoich racji. Gdy w zeszłym roku wybierał się z grupą przyjaciół pod namiot do Kornwalii i brakowało mu pieniędzy, namówił dyrekcję niemieckich kolei państwowych, by dali im bilety za darmo. Kierownictwo kolei było pod tak wielkim wrażeniem jego przebojowości, że go poprosiło, by wygłosił wykład o motywacji dla 200 pracowników firmy. Należy dodać, że Anton ma 14 lat.

Wiara w siebie młodego berlińczyka to w dużej mierze efekt jedynego w swoim rodzaju systemu nauczania, który wywraca do góry nogami tradycyjne pojęcie edukacji.

19.08.2016 Numer 17.2016
Reklama