Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI
Festiwal filmowy i artystyczny wraca do Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Trwać będzie od 4 do 11 sierpnia 2007r. Aby podkreślić udział drugiego brzegu Wisły i malowniczego Zamku w Janowcu, ale również konfrontacje twórców sztuki i uczestników festiwalu, nosi on nazwę Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI.

Organizatorem jest Stowarzyszenie Dwa Brzegi, które powierzyło Grażynie Torbickiej funkcję Przewodniczącej Rady Artystycznej Festiwalu.

Główną ideą Festiwalu, który w tym roku staje się imprezą międzynarodową, będzie pokazanie dzieł filmowych w oprawie tych dziedzin sztuki, które na film się składają lub są jego inspiracją. I tak, oprócz najnowszych produkcji wybranych m.in. spośród filmów prezentowanych na tegorocznych Festiwalach w Berlinie i Cannes oraz retrospektywy kultowego amerykańskiego reżysera, gościa specjalnego Boba Rafelsona („Pięć łatwych utworów", „Listonosz zawsze dzwoni dwa razy", „Krew i wino", „Król Marvin Gardens", „Góry księżycowe"), który potwierdził swój przyjazd, będzie na festiwalu miejsce dla muzyki, literatury, sztuk plastycznych, w tym video-artu.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną