Na południe od Rio Grande – historia Latynoameryki
11 grudnia ukaże się Pomocnik Historyczny POLITYKI: Dzieje Ameryki Łacińskiej
11 grudnia ukaże się Pomocnik Historyczny POLITYKI: Dzieje Ameryki Łacińskiej
W nowym numerze Poradnika staramy się podpowiedzieć jak być szczęśliwym, będąc zaledwie relatywnie zdrowym, niezupełnie młodym i względnie bogatym. W sprzedaży od 27 listopada 2019 r.
Ten numer poświęcony jest naturze i ekologii – piszemy o ogrodach, zielonej architekturze, rolnictwie miejskim, designie organicznym i ekomateriałach wykorzystywanych w budownictwie i wzornictwie.
e-mail: d.nowak@polityka.pl
e-mail: PR-Promocja@polityka.pl
Akademię In.Europa kierujemy do osób w wieku 18–30 lat, które interesują się Unią Europejską, polityką i zmianami społecznymi, są aktywne politycznie i społecznie. Jej założeniem jest budowanie i wzmacnianie proeuropejskiego środowiska w Polsce.
Stypendium im. Leopolda Ungera powstało z inicjatywy Rodziny Patrona i zostało ustanowione przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w 2013 roku. Wyróżnienia przyznawane są dziennikarzom do 35 roku życia, którzy wykażą się osiągnięciami dziennikarskimi m.in. w mediach studenckich, lokalnych, internetowych.
Zalewani informacjami o kolejnych ustawach i projektach poddających kontroli rządu różne sfery życia publicznego, z trudem nadążamy za biegiem spraw publicznych. Stąd wziął się pomysł kroniki mającej być kalendarium tzw. dobrej zmiany.
Nasza Fundacja powstała w 2001 roku i jest organizacją pożytku publicznego – można na nią przekazywać 1% podatku.
Paszporty POLITYKI to przyznawana od 1993 roku jedna z najbardziej prestiżowych nagród kulturalnych w Polsce. Otrzymują ją młodzi, wybitni twórcy w siedmiu kategoriach: literatura, film, teatr, sztuki wizualne, muzyka poważna, muzyka popularna i kultura cyfrowa.
Nagrody Naukowe (wcześniej pod hasłem „Zostańcie z nami!”) przyznajemy od 2001 roku najzdolniejszym młodym naukowcom. Stypendia przyznawane są w pięciu kategoriach: nauki humanistyczne, społeczne, ścisłe, techniczne i nauki o życiu.
Nagrodę Architektoniczną powołaliśmy w roku 2012, by zwrócić uwagę na jakość przestrzeni publicznej w Polsce. Nagradzamy obiekty w trzech kategoriach: realizacje architektoniczne, rozwiązania urbanistyczne, sztuka w przestrzeni publicznej.
Najstarsza w Polsce nagroda przyznawana od 1959 r. publikacjom o tematyce dotyczącej najnowszej historii Polski. Jurorzy biorą pod uwagę trzy kategorie: prace naukowe i popularno-naukowe; wydawnictwa źródłowe; pamiętniki, relacje oraz wspomnienia.
Ogrody POLITYKI to współorganizowany od 2004 roku z Biblioteką Elbląską czterodniowy czerwcowy festiwal będący połączeniem intelektualnej dyskusji i kulturalnej rozrywki. Zapraszamy na koncerty muzyczne, spektakle, pokazy filmów, wystawy oraz panele dyskusyjne.
Do konkursu organizowanego od 2014 r. przez POLITYKĘ i rodzinę Mieczysława Rakowskiego można zgłaszać prace magisterskie poświęcone historii Polski w okresie 1945-1989, powstałe na różnych wydziałach i kierunkach studiów.
Na początku każdego roku zapraszamy do noworocznej zabawy we wróżby. Zadajemy dziesięć konkretnych pytań. Na podstawie nadesłanych ankiet sporządzamy zbiorową prognozę, i zaglądamy do nich pod koniec roku, aby odszukać najlepszych proroków wśród naszych czytelników.
POLITYKA to nie tylko tygodnik. Dowiedz się, kim jesteśmy i co robimy.
Wszystko zaczęło się w 1957 roku, gdy ukazał się pierwszy numer tygodnika POLITYKA. Dziś jesteśmy wydawcą kilku tytułów prasowych, książek i kolekcji, serwisów internetowych oraz organizatorem wielu cenionych projektów i nagród. A po drodze...