O Polityce

Koreańska fala. Nowy Pomocnik Historyczny „Polityki”

Polityka
27 marca ukaże się Pomocnik Historyczny „Polityki” pt. „Dzieje Koreańczyków. Z azjatyckiego zaułka na salony świata”. Już teraz można go zamówić na sklep.polityka.pl

O Korei się mówi, Korea wyszła z cienia, z zaułka historii, która wcisnęła ją gdzieś między Chiny, Japonię i Rosję, zyskała swoją tożsamość i sławę. Jak do tego doszło? I skąd się w ogóle ta Korea wzięła, jakie były jej losy? I dlaczego jest dziś podzielona?

Każdemu znane sią koreańskie marki sprzętu gospodarstwa domowego, telefonów komórkowych, elektroniki, samochodowe, militarne. Dziś świat podbija (południowo) koreańska kultura: filmy, seriale, muzyczny K-pop, moda, kuchnia, kosmetyki i produkty beauty. A na drugim biegunie nie daje o sobie zapomnieć Korea Północna, zamknięty w sobie reżim grożący użyciem broni jądrowej.

Posłuchaj podkastu Agnieszki Krzemińskiej: Korea, czyli kraj smutku i euforii

Poznawanie zupełnie nieznanych nam, Polakom, dziejów mieszkańców odległego półwyspu Eurazji ma w sobie coś z przełamywania tajemnicy, wymaga bowiem przyswojenia zupełnie innych kodów kulturowych, rozszyfrowania nieoczywistych kontekstów, osłuchania się z niespodziewanymi ciągami zdarzeń.

To przepis na ekscytującą wyprawę. Zapraszamy zatem w podróż w przestrzeni i w czasie.

Wydanie papierowe dostępne będzie od 27 marca w dobrych punktach sprzedaży prasy.

Już teraz można kupić nowym Pomocnik Historyczny w naszym sklepie internetowym:

Wydanie cyfrowe można zamówić w ramach subskrypcji polityka.pl/cyfrowa.

Od 27 marca dostępne będzie także wydanie audio (sklep.polityka.pl i polityka.pl/cyfrowa).

Na polityka.pl/podkasty w sekcji „POLITYKA o historii”, można wysłuchać uzupełniającej wydanie rozmowy Agnieszki Krzemińskiej z koreanistką prof. Ewą Rynarzewską oraz sinologiem dr hab. Marcinem Jacobym pod tytułem Korea, czyli kraj smutku i euforii.

Reklama
Reklama