Tydzień w polityce według Paradowskiej
Powołania – odwołania
Prezydent powołał Narodową Radę Rozwoju.

Tak jak obiecał, pluralistyczną, są w niej reprezentanci lewicy, do których zaliczono na przykład profesora Adama Rotfelda, co jest akurat grubym nieporozumieniem. Profesor ma taki osobisty autorytet, że przypisywanie mu politycznych afiliacji traci sens. Jest jednak także rzeczywiście lewicowy Marek Balicki i nawet przedstawiciel Platformy Obywatelskiej. Mamy więc pluralizm, ale bez przesady – większość i tak mają ludzie ideowo prezydentowi bliscy, oni też staną na czele zespołów problemowych. W sumie pod ich przewodem obradować będzie sporo ważnych osób. Prezydent w dalszym ciągu nie powołał jednak umocowanej konstytucyjnie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, w której musiałaby zasiąść premier Ewa Kopacz. Najwyraźniej czeka na wynik wyborów.

Najwyższa temperatura w ostatnich dniach przed wyborami towarzyszy zmianom, jakie zajdą w mediach. Bieg tzw. niepokornych po władzę w mediach publicznych przybrał już charakter sprintu na ostatniej prostej.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj