Archiwum Polityki

Hello, szybciej!

Ruszyły zapisy na letnie kursy językowe. Językowi cudotwórcy oferują: certyfikat FCE (First Certificate in English) w 100 godzin, rok w miesiąc, semestr w tydzień. Błyskawiczne opanowanie języka mają gwarantować nowatorskie metody nauczania, często – jak podają szkoły – dopiero od niedawna dostępne zwykłym śmiertelnikom, a wykorzystywane wcześniej przez szpiegów, komandosów i inne rodzaje nadludzi.

Ogłoszenia, od których zaroiło się w gazetach, wielkie plakaty na murach i przystankach, a także malutkie karteczki na latarniach kuszą: przed wakacyjnym wyjazdem szybko opanuj podstawy języka, albo: angielski cztery razy szybciej, pięć razy szybciej. W zasadzie nie wyjaśniają od czego szybciej.

Przyspieszenie dualne

Szkoła językowa Amax zapewnia, że swoją unikatową psychologiczno-komputerową metodą uczyła policjantów. (Biuro Kadr i Szkolenia Policji nic o tym nie wie). Reklamująca się przy użyciu małych karteczek przyklejonych do latarni Ima-Language pisze, że jej metodę nauczania (w stanie letargu) stosuje wywiad.

Polityka 26.2002 (2356) z dnia 29.06.2002; Kraj; s. 28
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?