84-letni były dyktator Augusto Pinochet powrócił do Chile. Wielka Brytania uwolniła go po 17 miesiącach i odmówiła ekstradycji do Hiszpanii ze względu na jego stan zdrowia. Pinocheta witali uroczyście na lotnisku w Santiago dowódcy armii i generalicja. Kilka tysięcy osób wzięło udział w manifestacji, która przeszła ulicami stolicy. Domagali się osądzenia emerytowanego dyktatora, któremu przysługuje dożywotni immunitet. Socjalistyczny prezydent elekt Ricardo Lagos (zostanie zaprzysiężony za kilka dni) zapowiedział, że „o losie generała Pinocheta powinny zadecydować nasze trybunały”. W rozmaitych sądach znajduje się 60 skarg przeciwko dyktatorowi; dotyczą zbrodni i naruszeń praw człowieka w latach 1973–1990. Artykuł s. 17.
Austria.
Kilkanaście tysięcy manifestantów pikietowało tradycyjny doroczny bal w operze wiedeńskiej, najważniejsze wydarzenie towarzyskie stolicy. Protestowali oni przeciwko udziałowi w rządzie ultra-prawicowej Partii Wolnościowej Jörga Haidera. Bal zbojkotowały m.in. aktorki Catherine Deneuve i Claudia Cardinale.
Watykan.
Jan Paweł II beatyfikował 44 męczenników, wśród nich 11 sióstr nazaretanek z Nowogródka. W 1943 r. ofiarowały swoje życie za 120 aresztowanych przez Niemców mieszkańców tego miasta i zostały rozstrzelane.
Jemen.
Po trzech dniach porywacze uwolnili ambasadora Polski Krzysztofa Suprowicza. Ambasadora uprowadzili w stolicy, Sanie, członkowie plemienia al-Kejri i przetrzymywali w kryjówce w górach. Domagali się uwolnienia zatrzymanego niedawno swego przywódcy szejka Chaleda al-Kejri. Komentarz s. 13.
Zimbabwe.
Ian Smith, który stracił władzę w tej byłej kolonii brytyjskiej, ówczesnej Rodezji, w 1979 r.