Archiwum Polityki

Polityka i obyczaje

Europoseł PiS Adam Bielan w rozmowie z Moniką Olejnik w „Kropce nad i” mówił o zbrodni katyńskiej twierdząc, że miała ona miejsce w 1941 r. Tak też przez długie lata twierdzili Stalin, Beria i kolejni sekretarze KC KPZR. Jak wiemy, jest to tak zwane kłamstwo komunistyczne, które winno być ukarane sądownie. To ważna informacja dla IPN.

Biskup łomżyński Stanisław Stefanek radzi, by modlić się do św. Michała Archanioła, ponieważ „potrzebna nam jest polityka wolna od globalistycznych działań obcych agentur na terenie kraju, które demontują nam wszystko, na czym opiera się suwerenność Narodu”. A tymczasem hierarcha dostrzega „wizję kraju, która coraz wyraźniej wyłania się w ostatnich latach z konkretnych rządowych decyzji i nie wróży trwałości funkcjonowania państwa ani tym bardziej szczęścia obywateli”.

Polska jest krajem poetów. Czytelniczka „Naszego Dziennika”, pani Izabela Sakarska, apeluje do narodu mową wiązaną: „Wróg się tutaj zadomowił./Tak że co chciał, tutaj robił./Myśmy na to przyzwalali,/To też rządzi nami dalej./Ocknij wreszcie się Narodzie!/Zadecyduj sam o sobie,/Bo do tego doprowadzą,/Że zatańczą na Twym grobie”.

Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki z SLD jest prawdziwym mecenasem sztuki. Zamówił on u młodej rzeźbiarki Agnieszki Wolskiej, robiącej właśnie dyplom we wrocławskiej ASP, pracę, która miała ozdobić nowo wybudowany aqua-park. Prezydent po wnikliwym przyjrzeniu się pracy powiedział: „Basen będą odwiedzać tysiące ludzi. Niektórym taki widok mógłby przeszkadzać”, i zasugerował pozbawienie postaci męskiej drobnego szczegółu. Młoda artystka uległa i pozbawiła rzeźbę penisa. Teraz protestuje i nawet jest gotowa przylepić to, co odcięła. Prezydent Kubicki wręczył jej bowiem T-shirt z wizerunkiem penisa i napisem „Tylko tego mi brak”.

Polityka 28.2010 (2764) z dnia 10.07.2010; Polityka i obyczaje; s. 106
Reklama