Ja My Oni

Karmić się chwilą

Kiedy przestać wspominać

Meik Wiking przekonuje, że warto zabawić się w Indianę Jonesa i niczym archeolog poszukać w zakamarkach pamięci szczęśliwych wspomnień. Meik Wiking przekonuje, że warto zabawić się w Indianę Jonesa i niczym archeolog poszukać w zakamarkach pamięci szczęśliwych wspomnień. Mirosław Gryń / Polityka
Co radzi Meik Wiking, propagator duńskiego hygge i lykke, uznany przez „The Times” za najszczęśliwszego człowieka świata.
Meik Wiking, Sztuka tworzenia wspomnień. Jak kreować i zapamiętywać szczęśliwe chwile, wyd. Insignis 2019.materiały prasowe Meik Wiking, Sztuka tworzenia wspomnień. Jak kreować i zapamiętywać szczęśliwe chwile, wyd. Insignis 2019.

Pamięć może być rujnująca, gdy człowiek ciągle wraca do trudnych wspomnień. Ale pamięć może też być lekarstwem, bo pozytywne wspomnienia wzmacniają i odbudowują nadwątlone poczucie sensu życia oraz dobrostan. Tak wynika z badań psychologów m.in. z Instytutu Badań nad Szczęściem w Kopenhadze, założonym przez Meika Wikinga. Ten autor książek „Hygge. Klucz do szczęścia” oraz „Lykke. Po prostu szczęście” w swym najnowszym podręczniku „Sztuka tworzenia wspomnień. Jak kreować i zapamiętywać szczęśliwe chwile” prezentuje wyniki analiz, a przy okazji daje wytyczne, co zrobić, by nauczyć się przywoływać wspomnienia, gdy tylko okażą się potrzebne.

Ja My Oni „Dobrostan” (100158) z dnia 25.11.2019; Zadbać o dobro bliskich; s. 74
Oryginalny tytuł tekstu: "Karmić się chwilą"
Reklama