O Polityce

Jubilat na medal

Tadeusz Olszański kończy 90 lat!

Tadeusz Olszański Tadeusz Olszański Michał Mutor/Agencja Gazeta / Polityka

Wieloletni członek naszej redakcji Tadeusz Olszański nieoczekiwanie kończy w tych dniach 90 lat! Autor i tłumacz wielu książek, znakomity publicysta, tłumacz z węgierskiego, hungarysta, urodził się w 1929 r. na południowych Kresach, w Stanisławowie. Dziennikarz nie tylko sportowy, publicysta, tłumacz literatury węgierskiej, pisarz.

W latach wojny wraz z rodzicami jako uchodźca znalazł się na Węgrzech, gdzie uczył się w polskim gimnazjum w Balatonboglár. Po powrocie do Polski ukończył liceum w Opolu, następnie – Wydział Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego (1952 r.

Polityka 35.2019 (3225) z dnia 27.08.2019; Do i od Redakcji; s. 90
Oryginalny tytuł tekstu: "Jubilat na medal"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.