O Polityce

„Salon. Nowe wizje mieszkania”. Nowy numer magazynu

Jak zmiany klimatyczne i pandemia wpływają na architekturę? Nowe wydanie magazynu „Salon” w sprzedaży od 16 września.

„Salon. Nowe wizje mieszkania” w sprzedaży już od 16 września.Polityka„Salon. Nowe wizje mieszkania” w sprzedaży już od 16 września.

Niepewność jutra, niepewność inwestycyjna rozbudziły potrzebę posiadania czegoś pewnego, ale też marzenia o zwiększeniu przestrzeni, o pokoju na zewnątrz. Chyba cały świat zatęsknił w tamtych chwilach za domkiem blisko natury, rozumianej jako przestrzeń bezpieczeństwa. Niedoceniane przez lata działki rekreacyjne w Polsce znów stały się obiektem pożądania. Azylem na wypadek kolejnej kwarantanny, miejscem do spędzenia wakacji, a nawet zamieszkania, gdyby z jakimś wirusem przyszło mierzyć się dłużej.

Postanowiliśmy zbadać, jak pandemia wpłynęła na polski rynek nieruchomości, oferty deweloperów, kryteria wyboru miejsca do życia i architekturę. Wraz z partnerem wydania – serwisem Otodom – przyjrzeliśmy się nowym preferencjom mieszkaniowym Polaków. Przy okazji zgłębiliśmy tematy biur przyszłości i home office. Tematy nowej normalności. Jakub Szczęsny, który w tym numerze pochylił się nad fenomenem „małego, białego domku”, twierdzi, że dla większości z nas sposobem na przetrwanie pandemii w jako takim komforcie psychicznym było zwrócenie się ku ludziom, zwłaszcza ku rodzinie i przyjaciołom oraz powrót do związanej z gospodarstwem domowym sprawczości. Chcąc nie chcąc, my, jadający na mieście, permanentnie zajęci wielkomiejscy inteligenci, na chwilę wróciliśmy do przednowoczesnego gospodarzenia i związanego z nim większego zaangażowania w rodzinę i najbliższe środowisko.

Małgorzata Tomczyk
Redaktor Prowadząca

„Salon”. Wybrane tematy tego numeru:

 • Domy własne projektantów. Biała willa w sielskim krajobrazie. Młyn przerobiony na letnisko. Toskańskie palazzo urządzone z polską fantazją.
 • Elektrownia Powiśle – po spektakularnej rewitalizacji.
 • Polski design rodzinny: Oskar Zięta. Meble i instalacje artystyczne. Fascynacja obróbką stali zapisana w genach.
 • Twist – galeria sztuki i most jak rzeźba. Z wizytą w norweskim parku Kistefos niedaleko Oslo.
 • Jak zmieniają się miejsca pracy podczas pandemii. Czy open space jest przeszłością?
 • Home office. Czy pandemia na stałe przebuduje nam także mieszkania i domy?
 • Dlaczego architekt Robert Konieczny mógłby zamieszkać we Wrocławiu.
 • Jak świat przygotowuje się na katastrofy i klęski żywiołowe z wodą w roli głównej.
 • Wzornictwo, które uczy nas zmiany nawyków i oszczędzania wody na co dzień.
 • Wynalazki do kuchni i łazienki.

„Salon. Nowe wizje mieszkania” – 140 stron o architekturze, wzornictwie i stylu życia – w sprzedaży od 16 września w cenie 14,99 zł. Pismo dostępne w dobrych punktach sprzedaży prasy i w sklepie internetowym sklep.polityka.pl, gdzie do kupienia są także trzy poprzednie numery. Dostęp do wersji elektronicznej magazynu jest możliwy w prenumeracie cyfrowej.

.Polityka.

O magazynie „Salon”

Obszerne reportaże, publicystyka, felietony i wywiady – drążące sens projektowania, wyjaśniające motywacje i zamierzenia architektów, wizje artystów, opisujące historie i emocje związane z powstawaniem domu i budynków użyteczności publicznej – odróżniają „Salon” od pism o podobnej tematyce. Publikuje teksty autorów specjalizujących się od lat w tematyce architektury wnętrz, designu i sztuki, m.in. Piotra Sarzyńskiego z „Polityki”, Joanny Dobkowskiej-Kubackiej, Katarzyny Rzehak i Małgorzaty Tomczyk, która jest autorką koncepcji „Salonu” i redaktorką prowadzącą. Felietony zamieszczają tu m.in. Agata Tuszyńska i Grzegorz Piątek.

Zapraszamy na nasz fanpage na Facebooku.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

 • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
 • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
 • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
 • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Reklama