O Polityce

LOTOS Jazz Festival 23. Bielska Zadymka Jazzowa | 23-27 czerwca 2021

materiały prasowe / Materiały prasowe Muzeum Karykatury
23 czerwca Bielsko-Biała zamieni się na 5 dni w stolicę jazzu. Po wielu miesiącach lockdownu będzie to pierwszy tak duży event muzyczny z udziałem publiczności w nowej formule „open air”. Wydarzenie potrwa do 27 czerwca.

Wystąpią gwiazdy najwyższego formatu, na czele z Wyntonem Marsalisem. Legendarny trębacz i kompozytor powraca po 27 latach w roli rezydenta festiwalu. 25 czerwca zagra wraz ze swoim Septetem i po raz pierwszy w Europie wykona materiał z płyty „The Democracy! Suite”. Dzień później artyście towarzyszyć będzie słynny band Jazz at Lincoln Center Orchestra.

Kolejną gwiazdą będzie amerykański wirtuoz trąbki Chris Botti, a obok Bottiego wystąpią: Sy Smith, zwana królową undergroundowego soulu, wybitna skrzypaczka Caroline Campbell oraz tenor Jonathan Johnson.

Wśród wielkich muzyków rodzimej sceny jazzowej zagrają trębacze: Piotr Wojtasik i Piotr Damasiewicz, Voo Voo z Wojciechem Waglewskim, a Festiwal zakończy Gala Polskiego Jazzu i koncerty Stanisława Soyki oraz Włodzimierza Nahornego. Na Zadymce wystąpią też artyści młodszego pokolenia, w tym basista Wojciech Mazolewski - opiekun artystyczny Sceny na Rynku, gdzie klimat jazzowego klubu zapewnią młodzi muzycy z Polski, Niemiec i Izraela.

Sponsorem Tytularnym Wydarzenia jest Grupa LOTOS.

Data: 23 – 27 czerwca 2021

Miejsce: Bielsko- Biała. Główna scena festiwalowa zostanie ulokowana w namiocie pod górą Szyndzielnią, pozostałe – na samej Szyndzielni, na placu Bolka i Lolka i na bielskim Rynku.

Bilety na imprezę dostępne są w serwisie Bilety24.pl.

Więcej informacji: www.zadymka.pl, https://www.facebook.com/zadymka

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Reklama