O Polityce

LOTOS Jazz Festival 23. Bielska Zadymka Jazzowa | 23-27 czerwca 2021

materiały prasowe / Materiały prasowe Muzeum Karykatury
23 czerwca Bielsko-Biała zamieni się na 5 dni w stolicę jazzu. Po wielu miesiącach lockdownu będzie to pierwszy tak duży event muzyczny z udziałem publiczności w nowej formule „open air”. Wydarzenie potrwa do 27 czerwca.

Wystąpią gwiazdy najwyższego formatu, na czele z Wyntonem Marsalisem. Legendarny trębacz i kompozytor powraca po 27 latach w roli rezydenta festiwalu. 25 czerwca zagra wraz ze swoim Septetem i po raz pierwszy w Europie wykona materiał z płyty „The Democracy! Suite”. Dzień później artyście towarzyszyć będzie słynny band Jazz at Lincoln Center Orchestra.

Kolejną gwiazdą będzie amerykański wirtuoz trąbki Chris Botti, a obok Bottiego wystąpią: Sy Smith, zwana królową undergroundowego soulu, wybitna skrzypaczka Caroline Campbell oraz tenor Jonathan Johnson.

Wśród wielkich muzyków rodzimej sceny jazzowej zagrają trębacze: Piotr Wojtasik i Piotr Damasiewicz, Voo Voo z Wojciechem Waglewskim, a Festiwal zakończy Gala Polskiego Jazzu i koncerty Stanisława Soyki oraz Włodzimierza Nahornego. Na Zadymce wystąpią też artyści młodszego pokolenia, w tym basista Wojciech Mazolewski - opiekun artystyczny Sceny na Rynku, gdzie klimat jazzowego klubu zapewnią młodzi muzycy z Polski, Niemiec i Izraela.

Sponsorem Tytularnym Wydarzenia jest Grupa LOTOS.

Data: 23 – 27 czerwca 2021

Miejsce: Bielsko- Biała. Główna scena festiwalowa zostanie ulokowana w namiocie pod górą Szyndzielnią, pozostałe – na samej Szyndzielni, na placu Bolka i Lolka i na bielskim Rynku.

Bilety na imprezę dostępne są w serwisie Bilety24.pl.

Więcej informacji: www.zadymka.pl, https://www.facebook.com/zadymka

Reklama
Reklama