O Polityce

Potykając się o historię

Dr Rafał Żytyniec, dyrektor Muzeum Historycznego w Ełku oraz prof. Robert Traba. Dr Rafał Żytyniec, dyrektor Muzeum Historycznego w Ełku oraz prof. Robert Traba. Marta Murzyn
Adam Krzemiński, publicysta POLITYKI.Marta Murzyn Adam Krzemiński, publicysta POLITYKI.

Jak mogłaby wyglądać „europejska” pamięć regionalna? Co upamiętniać? Jak za dziesięć, dwadzieścia lat będą o historii swoich stron rodzinnych rozmawiać np. młodzi ełczanie? Jak mówić o „swoich Niemcach” sprzed 1945 r., o swoich dziadkach przybyłych tam po wojnie z Podlasia, Mazowsza, Bieszczad czy o tych później napływowych, także z Warszawy? To tematy piątej edycji Forum Otwartego Regionalizmu pro-FOR-ma, które debatowało na peronie Dworca Głównego w Ełku. Zainicjowane 20 lat temu przez prof.

Polityka 33.2021 (3325) z dnia 10.08.2021; Do i od Redakcji; s. 91
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.