O Polityce

Co się stało z lasami?

Las to nie jest park, to nie jest obszar pocięty drogami do wywózki drewna. Las – co to takiego? Spróbujcie zapytać leśnika, a wtedy posłuchacie jego dziwnych wypowiedzi. Ze zdumieniem można się dowiedzieć, że istnieje nawet kierunek: hodowla lasu. Czyżby lasy trwające na kuli ziemskiej od milionów lat potrzebowały hodowli? „Hodowla lasu” jest tak samo absurdalnym pojęciem jak „hodowla gór”. To, co leśnicy nazywają lasem, jest w zasadzie powierzchnią uprawną drzew.

Polityka 43.2021 (3335) z dnia 19.10.2021; Do i od Redakcji; s. 99
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.