Patronaty

V. finał kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom"

26 marca o godz. 19.00 w Teatrze Narodowym w Warszawie odbędzie się V.  finał kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, organizowanej przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom.

Podczas gali zostaną wręczone nagrody laureatom Konkursu na Najlepiej Przeprowadzoną Kampanię Czytania w roku szkolnym 2005/2006 oraz statuetka za całokształt pracy twórczej i naukowej oraz działalności na rzecz dzieci Prof. Joannie Papuzińskiej.

Imprezę poprowadzi Kinga Rusin oraz Zbigniew Zamachowski.

W części artystycznej niespodzianka - w baśniowe postacie z „Kopciuszka” wcielą się m.in. Jerzy Baczyński, red. nacz. „Polityki” (w roli Króla), Maryla Rodowicz, Ewelina Flinta, Majka Jeżowska, Rafał Bryndal, Jacek Cygan, Mateusz Damięcki, Romuald Lipko i zespół Teatru AKT.

Inicjatorem kampanii „Cała Polska czyta dzieciom" jest Fundacja ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom, która od ponad pięciu lat namawia rodziców i wychowawców do codziennego, 20-minutowego głośnego czytania dzieciom, przekonując, że jest ono najlepszym sposobem wspólnego spędzania czasu i najlepszą inwestycją w przyszłość dziecka. Czytanie uczy myślenia, rozwija pamięć i wyobraźnię, sprzyja koncentracji, przynosi wiedzę oraz wiarę w siebie, uczy odróżniania dobra od zła, daje wiele radości.

Finał kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” objął patronatem Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pan Kazimierz Michał Ujazdowski.

Wśród patronów medialnych jest również tygodnik POLITYKA.

Więcej szczegółów: www.calapolskaczytadzieciom.pl

Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną