Patronaty

Młoda Polska animacja

W czwartek, 25 października, o godz. 18.00 w redakcji POLITYKI przy ul. Słupeckiej 6 w Warszawie odbędzie się spotkanie pt. „Młoda Polska animacja'.

Bohaterami wieczoru będą Wojtek Wawszczyk - absolwent wydziału animacji łódzkiej filmówki, autor wielu nagradzanych krótkometrażówek (pracował m.in. w Hollywood przy filmie "Ja, Robot") oraz Dorota Kobiela - absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych i studentka wydziału reżyserii Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Rozmowę poprowadzi red. Aneta Kyzioł

Dyskusji towarzyszyć będzie premierowy pokaz filmu „Drzazga" w reż. Wojtka Wawszczyka.


"Drzazga" ("Splinter") to najnowsza krótkometrażówka jednego z najlepszych polskich animatorów - Wojtka Wawszczyka. Prace nad filmem trwały prawie 3 lata. Nad filmem pracował kilkunastoosobowy zespół, w skład którego wchodzili najsłynniejsi hollywoodzcy twórcy efektów specjalnych. Film opowiada historię ławki zakochanej w dziewczynie.

"Drzazga" to kolejna produkcja Waszczyka po wielokrotnie nagradzanych w Polsce i za granicą "Headless", "Mouse" czy "Pingwin".

W 2003 r. po pokazie "Pingwina" na konferencji SIGGRAPH w Stanach Zjednoczonych o Wojtka Wawszczyka upomniało się Hollywood. Animator współpracował z Jamesem Cameronem i Scottem Rossem w założonej przez nich Digital Domain. Zajmował się efektami specjalnymi do produkowanego przez Willa Smitha "Ja, robot", współpracował z Wytwórnią Walta Disneya, gdzie animował "nieruszaną" od wielu lat postać Kaczora Donalda, tworzył efekty specjalne do filmu Aeon Flux, hitu z Charlize Theron.

Obecnie wykłada w Warszawskiej Szkole Filmowej Bogusława Lindy i Macieja Ślesickiego na założonym przez niego Wydziale Animacji.

Gdy zaproponowano mu pracę przy efektach specjalnych do "Spider-Mana 3", ofertę odrzucił, bo chciał zrealizować swój własny projekt filmowy - "Drzazgę".


Zapraszamy na spotkanie!

Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną