Kraj

Mówi wolna Europa

Polska premier potrafi bez zmrużenia oka i bez kartki mówić, że czarne jest białe i białe jest czarne.

Tuż przed głosowaniem w Brukseli (27:1 dla Tuska, niektórzy upierają się nawet, że było 27:0 ze względu na zerowy poziom polskiej drużyny) tygodnik „Do Rzeczy” przyniósł na okładce fotografię Magdaleny Ogórek i jej opinię, że Kaczyński to „wybitny strateg”. W rozmowie z pierwszą modelką prawicy Łukasz Warzecha pyta (serio?): „Czy Jarosław Kaczyński jest geniuszem? – Na pewno jest wybitnym politycznym strategiem” – odpowiada z kamienną twarzą była gwiazda kabaretu Leszka Millera.

Paweł Lisicki, przytomny na ogół redaktor naczelny, stara się wykrzesać iskierkę zadowolenia wobec zbliżającej się klęski rządu: „to, co PiS pokazał, wywołując debatę nad kandydaturą Jacka Saryusza-Wolskiego, który mógłby zastąpić Donalda Tuska, to MAJSTERSZTYK” (! – Pass.). Nagle okazało się, że Polacy „potrafią grać” – zapewnia autor, który uwierzył chyba w rządową propagandę. W rzeczywistości bowiem okazało się, że nasi (?) grają do jednej bramki, swojej, a kandydatura Saryusza-Wolskiego nie wzbudziła żadnej dyskusji, nic nie pomogła, nie strzelił ani jednego gola, nawet asysty. Sam został wykopany na out.

Polityka 11.2017 (3102) z dnia 14.03.2017; Felietony; s. 94
Reklama

Czytaj także

Kraj

Dramat zwierząt w przygranicznej strefie

Nikt naprawdę nie wie, ile zwierząt ginie na granicy polsko-białoruskiej. Ani też jak będą się rozmnażać, gdy ich ścieżki godowe zostaną przecięte murem. Ani na jakich zasadach strzelać będą w tym rejonie myśliwi, którzy już się szykują „na granicę”.

Agnieszka Sowa
25.10.2021