Kraj

Na wschodzie bez zmian

Jak wybierała wieś

Dla wygody i demokratycznego porządku w gminie stworzono aż cztery komisje. Dwie w szkole w Kuleszach i dwie w okolicznych wsiach. Dla wygody i demokratycznego porządku w gminie stworzono aż cztery komisje. Dwie w szkole w Kuleszach i dwie w okolicznych wsiach. Wojciech Habdas / Agencja Gazeta
Ludzie przyjeżdżali głosować całymi rodzinami. Młodzi upewniali się u rodziców, czy dobrze skreślili, starszym trzeba było pomóc skreślić, żeby wygrało PiS. Było jak zawsze.
Szkoła ma za patrona Prymasa Tysiąclecia. A w holu jego wielką drewnianą rzeźbę. I pod tą rzeźbą zaaranżowano w tym roku stolik dla męża zaufania, bo taki się tym razem trafił.Juliusz Ćwieluch/Polityka Szkoła ma za patrona Prymasa Tysiąclecia. A w holu jego wielką drewnianą rzeźbę. I pod tą rzeźbą zaaranżowano w tym roku stolik dla męża zaufania, bo taki się tym razem trafił.

W Kuleszach Kościelnych czas wyznacza pora dojenia krów i kościelne dzwony. Świadomość też. Gmina jest mała. Ale po ostatnich wyborach parlamentarnych w 2015 r. na swój sposób sławna, bo miejscowa ludność rzuciła tam na kolana Platformę Obywatelską, która przez osiem lat rządziła krajem. Na 2499 gmin w całej Polsce tylko w 19 PO miało wynik poniżej 50 głosów. W Kuleszach PO dostała tylko 22 głosy na 2552 uprawnionych do głosowania. Miejscowi do dziś zachodzą w głowę, kto głosował na PO, bo nikt się tam nie ujawnia z takimi sympatiami.

Polityka 22.2019 (3212) z dnia 28.05.2019; Po wyborach; s. 14
Oryginalny tytuł tekstu: "Na wschodzie bez zmian"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Jak komunikować swoje potrzeby

Jak wyrazić swoje potrzeby, aby inni je uwzględniali.

Anna Dąbrowska, Anna Dobrowolska
06.02.2018