Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Kraj

Na wschodzie bez zmian

Jak wybierała wieś

Dla wygody i demokratycznego porządku w gminie stworzono aż cztery komisje. Dwie w szkole w Kuleszach i dwie w okolicznych wsiach. Dla wygody i demokratycznego porządku w gminie stworzono aż cztery komisje. Dwie w szkole w Kuleszach i dwie w okolicznych wsiach. Wojciech Habdas / Agencja Gazeta
Ludzie przyjeżdżali głosować całymi rodzinami. Młodzi upewniali się u rodziców, czy dobrze skreślili, starszym trzeba było pomóc skreślić, żeby wygrało PiS. Było jak zawsze.
Szkoła ma za patrona Prymasa Tysiąclecia. A w holu jego wielką drewnianą rzeźbę. I pod tą rzeźbą zaaranżowano w tym roku stolik dla męża zaufania, bo taki się tym razem trafił.Juliusz Ćwieluch/Polityka Szkoła ma za patrona Prymasa Tysiąclecia. A w holu jego wielką drewnianą rzeźbę. I pod tą rzeźbą zaaranżowano w tym roku stolik dla męża zaufania, bo taki się tym razem trafił.

W Kuleszach Kościelnych czas wyznacza pora dojenia krów i kościelne dzwony. Świadomość też. Gmina jest mała. Ale po ostatnich wyborach parlamentarnych w 2015 r. na swój sposób sławna, bo miejscowa ludność rzuciła tam na kolana Platformę Obywatelską, która przez osiem lat rządziła krajem. Na 2499 gmin w całej Polsce tylko w 19 PO miało wynik poniżej 50 głosów. W Kuleszach PO dostała tylko 22 głosy na 2552 uprawnionych do głosowania. Miejscowi do dziś zachodzą w głowę, kto głosował na PO, bo nikt się tam nie ujawnia z takimi sympatiami.

Polityka 22.2019 (3212) z dnia 28.05.2019; Po wyborach; s. 14
Oryginalny tytuł tekstu: "Na wschodzie bez zmian"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >