Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Rospuda-bis

W powietrzu wisi wojna z działaczami ekologicznymi, którzy będą bronić bezcennych środowiskowo terenów puszczy i zabytkowego Kanału Augustowskiego. W powietrzu wisi wojna z działaczami ekologicznymi, którzy będą bronić bezcennych środowiskowo terenów puszczy i zabytkowego Kanału Augustowskiego. Piotr Malczewski / EAST NEWS

Kiedy polskie miasta marzą o budowie obwodnicy, jest jedno, które ma odwrotne marzenie. To... Augustów. To samo miasto, które kilkanaście lat temu było ogólnopolskim symbolem walki mieszkańców z zalewającą ich falą tirów. To właśnie pod Augustowem rozgrywały się słynne bitwy działaczy ekologicznych z drogowcami, gdy ówczesny premier Jarosław Kaczyński nakazał, aby nie zważając na przepisy środowiskowe, budować obwodnicę przez dolinę rzeki Rospudy. Naruszenie obszaru Natura 2000 doprowadziło do interwencji Brukseli i budowę trzeba było przerwać.

Polityka 18.2020 (3259) z dnia 27.04.2020; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 6
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022