Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Kraj

Kwarantanna nasza powszednia

Wszyscy pójdziemy na kwarantannę?

Jeśli dzieci przenoszą wirusa tak samo łatwo jak dorośli (80 proc.), to – jak pisze Dziennik Gazeta Prawna – „jesienią czeka nas dramat”. Jeśli dzieci przenoszą wirusa tak samo łatwo jak dorośli (80 proc.), to – jak pisze Dziennik Gazeta Prawna – „jesienią czeka nas dramat”. Mirosław Gryń / Polityka
Do kwarantanny koronawirusowej Polacy zdążyli się już przyzwyczaić. Niemal każdy zna kogoś, kto się o nią otarł. Jednak wirus – latem buńczucznie odwołany przez rządowych prominentów – bije rekordy zakażeń i właśnie mierzy się ze szkołami pełnymi dzieci. W rok szkolny Polacy wchodzą z pytaniem: czy wszyscy pójdziemy na kwarantannę?
Minister zdrowia zapowiedział skrócenie kwarantanny z 14 do 10 dni, ale oficjalnych wytycznych na razie brak.ASW / ArtService/Forum Minister zdrowia zapowiedział skrócenie kwarantanny z 14 do 10 dni, ale oficjalnych wytycznych na razie brak.

Uczniowie

Nowa rzeczywistość będzie się działa w postępie geometrycznym – jeden uczeń z covidem może zamknąć całą szkołę, wysłać na kwarantannę nauczycieli, kolegów i ich rodziców. Rodziny też nie w próżni społecznej, dlatego trzeba będzie zdecydować w sprawie kwarantanny osób, z którymi dorośli stykają się w pracy. Oraz ich rodzin.

Rodzina wysłana na kwarantannę z powodu covidu w szkole dziecka szybko spotka się poprzez sieć kontaktów z „dochodzenia epidemiologicznego” – metodą kół na wodzie – z wieloma w tej samej sytuacji i zapanuje powszechna kwarantanna.

Polityka 36.2020 (3277) z dnia 01.09.2020; Temat tygodnia; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Kwarantanna nasza powszednia"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >