Kraj

Czy leci z nimi pilot?

Platforma się kiwa

w Platformie obowiązuje polityka przeczekiwania niewygodnych tematów i liczenia na to, że PiS sam się wyłoży. w Platformie obowiązuje polityka przeczekiwania niewygodnych tematów i liczenia na to, że PiS sam się wyłoży. Max Skorwider
Młodość, świeżość i energia, które rok temu obiecywał Borys Budka i jego ekipa, uleciały. Są za to napięcia, obawy, rozgoryczenie. Platforma czeka, aż PiS się wyłoży, ale wcześniej sama może się zachwiać, jeżeli w sondażowym wyścigu minie ją Szymon Hołownia.
Mucha rzuciła partyjną legitymacją w przededniu 20-lecia Platformy, a także pierwszej rocznicy objęcia sterów przez Borysa Budkę.Adam Chełstowski/Forum Mucha rzuciła partyjną legitymacją w przededniu 20-lecia Platformy, a także pierwszej rocznicy objęcia sterów przez Borysa Budkę.

Jarosław Kaczyński szuka lidera opozycji – twierdzi Sławomir Nitras. Co, biorąc pod uwagę wyniki niedawnego sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej”, w którym 59,1 proc. Polaków powiedziało, że nie jest w stanie wskazać lidera opozycji, można by uznać za złośliwość wymierzoną w szefów obecnych ugrupowań opozycyjnych. Ale członkowi zarządu PO chodzi o coś innego. Jego zdaniem PiS szykuje się już do oddania władzy, a Kaczyński poszukuje kogoś, za kim będzie mógł się schować i kto silniej niż Morawiecki będzie bronił pisowców przed rozliczeniami.

Polityka 6.2021 (3298) z dnia 02.02.2021; Polityka; s. 18
Oryginalny tytuł tekstu: "Czy leci z nimi pilot?"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Los bezpłodnych katolików: niech Bóg decyduje

Wierzą w Boga, dlatego nie decydują się na potępiane przez Kościół in vitro i inseminację. Niepłodni po katolicku.

Elżbieta Turlej
24.01.2013