Kraj

Rok z pandemią

Co już wiadomo po roku polskiej walki z pandemią?

„Uważam, że ze szczepieniami radzimy sobie podobnie jak w większość państw europejskich.” „Uważam, że ze szczepieniami radzimy sobie podobnie jak w większość państw europejskich.” Kacper Pempel / Reuters
Rozmowa z dr. hab. Łukaszem Gruszczyńskim, ekspertem prawa międzynarodowego oraz regulacji ochrony zdrowia publicznego, o tym, co może dziwić po roku polskiej walki z epidemią koronawirusa.

JOANNA CIEŚLA: – 4 marca mija rok od stwierdzenia w Polsce pierwszego zakażenia koronawirusem. Pan z zespołem współpracowników przeanalizował skuteczność decyzji władz podejmowanych w kolejnych miesiącach epidemii w naszym kraju na tle innych państw. Coś pana zaskoczyło?
ŁUKASZ GRUSZCZYŃSKI: – Początkowo zaskoczyło nas, że Polska odniosła taki sukces w walce z pierwszą falą epidemii Covid-19. Podobnie było zresztą w innych państwach Grupy Wyszehradzkiej, którym dokładniej się przyglądaliśmy.

Polityka 10.2021 (3302) z dnia 02.03.2021; Temat tygodnia; s. 13
Oryginalny tytuł tekstu: "Rok z pandemią"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021