Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Podręczniki i podręczne

W co gra minister Czarnek

Przemysław Czarnek na muralu w Gdańsku. Przemysław Czarnek na muralu w Gdańsku. Łukasz Dejnarowicz / Forum
Przemysław Czarnek to swego rodzaju symbol obecnej władzy. Odgrywa istotną rolę w politycznej i ideologicznej opowieści Jarosława Kaczyńskiego.
Poglądy nowego ministra, sposób wypowiadania się, braki w kulturze osobistej, wypowiadane opinie – wszystko to musi irytować i upokarzać akademików i brać nauczycielską.Mateusz Włodarczyk/Forum Poglądy nowego ministra, sposób wypowiadania się, braki w kulturze osobistej, wypowiadane opinie – wszystko to musi irytować i upokarzać akademików i brać nauczycielską.

Czarnek jest postacią w zasadzie banalną. Nie ma w nim niczego interesującego. Jest nieciekawy jako człowiek, ale także jako naukowiec – jego dorobek jest zawstydzający zarówno pod względem ilościowym, jak i jakościowym. Próżno by szukać w jego charakterze lub w opublikowanych artykułach czegoś godnego uwagi. A jednak jest coś, co może w nim zainteresować politologa – powody, dla których został tym, kim jest obecnie.

Pozostawiając więc na boku jego osobowość i dorobek naukowy, warto zadać sobie pytanie, dlaczego Jarosław Kaczyński uczynił go ministrem edukacji i nauki.

Polityka 19.2021 (3311) z dnia 04.05.2021; Ogląd i pogląd; s. 26
Oryginalny tytuł tekstu: "Podręczniki i podręczne"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >