Kraj

Kary Ziobry

Tomasz M., zabójca 11-letniego Sebastiana, w asyście policji. Tomasz M., zabójca 11-letniego Sebastiana, w asyście policji. Kasia Zaremba/Agencja SE / EAST NEWS
Minister mówi: dla odstraszenia i eliminacji, przy okazji wyrażając tęsknotę za karą śmierci. „Eliminację” już mamy: karę dożywocia. I ośrodek w Gostyninie, gdzie wsadza się bezterminowo skazanych, którzy odbyli już wyroki.

Niedawne zabójstwa na tle seksualnym: 18-letniej Magdy ze Świdnicy i 11-letniego Sebastiana z Katowic sprowokowały ministra prokuratora generalnego Ziobrę do zapowiedzi zaostrzenia kar. Ogłosił też projekt zmian w prawie o postępowaniu w sprawach nieletnich, bo zabójca Magdy w przeszłości siedział w poprawczaku za zabójstwo i wykazywał tendencję do dewiacji seksualnych (wykorzystał np. seksualnie jedną ze swoich sióstr). Zmiany w postępowaniu z nieletnimi ogłoszone przez ministerstwo w części wydają się sensowne.

Polityka 24.2021 (3316) z dnia 08.06.2021; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 7
Reklama

Czytaj także

Ludzie i style

Wszechobecny Krzysztof Stanowski. Jak wyjaśnić ten fenomen?

Wyrósł najwyraźniej na pierwszego dziennikarza w Polsce, którego koniecznie trzeba przekonać do swoich racji. Bo można się ze Stanowskim nie zgadzać, ale „trzeba go szanować”.

Katarzyna Czajka-Kominiarczuk
13.06.2021