„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Kraj

Zacisk

Z wyrazami szacunku dla dziennikarzy zajmujących się edukacją, pozdrawiam z wakacji, tego czasu nieco poluzowanego szczękościsku.

Różnym ludziom współczuję, ale takiej redaktorce Justynie Sucheckiej to już współczuję bardzo. No bo powiedzmy to sobie szczerze – pracuje ona w warunkach trudnych. Każdego dnia obrabia swoje niewdzięczne dziennikarskie pole: przepuszcza przez siebie wszystko to, czego nikt naprawdę nie chciałby przepuszczać, analizuje to, co do analizy trudne, bo durne, odpychające i nieraz podłe, a potem stara się podać efekty tych analiz nam – czytelnikom, nam rodzicom dzieci, które skazane są na polską szkołę, rodzicom, którym skóra cierpnie na grzbietach od kolejnych rewelacji i rewolucji, którzy zaczynają z rozrzewnieniem myśleć o swoich szkołach sprzed dekad, bo na tle tego, co mamy dziś, nie wypadają one jakoś perwersyjnie źle.

Polityka 28.2021 (3320) z dnia 06.07.2021; Felietony; s. 95
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021