Kraj

Werwa antyszczepów

Kaja Godek przed siedzibą resortu zdrowia odmówiła różaniec w intencji wycofania szczepionek „skażonych aborcją”. Kaja Godek przed siedzibą resortu zdrowia odmówiła różaniec w intencji wycofania szczepionek „skażonych aborcją”. Paweł Wodzyński / EAST NEWS
Akcja szczepień zwolniła, rośnie liczba zakażeń. Więcej werwy niż rządzący mają w tej kwestii, niestety, hardzi przeciwnicy szczepień.

Systematyczny wzrost zakażeń to zapowiedź nadciągającej do Polski czwartej fali pandemii. Resort zdrowia twierdzi, posiłkując się danymi z innych krajów, że będzie inna niż poprzednie, „mniej dramatyczna”. To prawda i to zasługa szczepień, które chronią przed ciężkim przebiegiem choroby, hospitalizacją i transmisją wirusa (dominujący teraz wariant delta jest bardziej zjadliwy). Minister Niedzielski prognozuje, że pod koniec września hospitalizowanych z powodu Covid-19 będzie 1,2–1,3 tys.

Polityka 38.2021 (3330) z dnia 14.09.2021; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 8
Reklama

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Przyczyny powstania III Rzeszy

Upadek pierwszej niemieckiej demokracji, Republiki Weimarskiej, był niemal zaprogramowany przez wydarzenia wewnętrzne i międzynarodowe. Demokracja ta powstała z niezaakceptowanej klęski w Wielkiej Wojnie. Kontestowano ją na prawicy i lewicy.

Jerzy Holzer
21.09.2021