Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Kraj

Taktyka kierownika

Gra Tuska

Trudno się dziwić, że Tusk „gra na siebie” i chce mieć nad wszystkim maksymalną kontrolę, wszak sporo ryzykuje. Trudno się dziwić, że Tusk „gra na siebie” i chce mieć nad wszystkim maksymalną kontrolę, wszak sporo ryzykuje. Max Skorwider / Polityka
Donald Tusk porządkuje szeregi. W sobotę zakończyły się wewnątrzpartyjne wybory, którymi platformersi żyli przez ostatnie tygodnie, choć i tak o wszystkim będzie decydował przewodniczący. Ale sam Tusk nie ma dużego pola manewru.
Joński i Szczerba, za poprzedniej ekipy często marginalizowani teraz mają dostać od Tuska dodatkowe narzędzia, które pomogą im nagłaśniać nadużycia władzy.Eliasz Posępny/Fotonews/Forum Joński i Szczerba, za poprzedniej ekipy często marginalizowani teraz mają dostać od Tuska dodatkowe narzędzia, które pomogą im nagłaśniać nadużycia władzy.

Różnica jest taka, że kiedyś Donald siedział w KPRM, a teraz urzęduje na piątym piętrze. Poza tym niewiele się zmieniło – opisuje pierwsze 100 dni Platformy po powrocie Donalda Tuska jeden z jej posłów. Jak mówi sam, w polityce jest na tyle długo, że metody Tuska i wodzowski styl kierowania partią niespecjalnie go dziwią. To o tyle istotne, że od 2014 r., kiedy Tusk żegnał się z polską polityką, w PO i w jej koalicyjnej orbicie pojawili się nowi, młodzi politycy, dla których tak silne przywództwo jest pewną nowością.

Polityka 44.2021 (3336) z dnia 26.10.2021; Polityka; s. 22
Oryginalny tytuł tekstu: "Taktyka kierownika"
Reklama

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021