Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

Sondaż „Polityki”: jak bardzo Polacy boją się nadchodzącej kryzysowej zimy. Czy Władimir Putin naprawdę może użyć broni jądrowej i jak zareagowałby świat? Dlaczego prąd jest tak horrendalnie drogi? I o nieszczerych suflerach opozycji – to tylko niektóre tematy, jakie znajdziecie Państwo w najnowszym numerze naszego tygodnika. Życzę przyjemnej lektury.
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

W najnowszej „Polityce” proponujemy szeroką ofertę tematów z wielu dziedzin. Między innymi:

Sondaż „Polityki”: czy Polacy obawiają się zimy? Czy i jak zamierzają oszczędzać? Czy spodziewają się pomocy państwa, kogo winią za kryzys węglowy i energetyczny – władzę, sytuację międzynarodową? O tym w sondażu oraz w tekście Marcina Piątka, który dokonał również reporterskiego zwiadu, sprawdzając na konkretnych przykładach przygotowania gospodarstw domowych do zimy.

Czy Putin poważnie myśli o użyciu broni atomowej w wojnie z Ukrainą? Jakie skutki powoduje taka broń, jak może zareagować na to Ukraina, a jak państwa NATO? O tym w rozmowie Juliusza Ćwielucha z gen. Tomaszem Drewniakiem.

Nieszczerzy suflerzy, czyli jakie podpowiedzi są ostatnio udzielane opozycji przez rozmaitych medialnych doradców i do czego mogą ją doprowadzić – analizuje Mariusz Janicki.

Dlaczego tradycyjni konserwatyści, szanujący zasady demokracji, od wielu lat nie mogą w Polsce odnieść politycznego sukcesu i ulegli prawicy w wersji katolicko-narodowej – wyjaśnia Rafał Kalukin.

Najnowsze wydanie „Polityki”PolitykaNajnowsze wydanie „Polityki”

• Czy planowana zmiana przepisów o funkcjonowaniu rodzin zastępczych sprawi, że zacznie ubywać domów dziecka? – o tym w tekście Joanny Cieśli.

• Dlaczego wyroki za znęcanie się nad zwierzętami wciąż są u nas tak niskie albo sprawy są umarzane? – tym tematem zajęła się Agnieszka Sowa.

• „Wahadło” to nieoficjalna nazwa pociągu, który bez przerwy kursuje na trasie Przemyśl–Lwów–Przemyśl – reportaż z trasy i dworców, z opowieściami ukraińskich uchodźców i tych powracających do toczącego wojnę kraju, przygotował Marcin Kołodziejczyk.

Dlaczego prąd jest tak horrendalnie drogi? – tłumaczy Adam Grzeszak.

• O coraz dłuższym oczekiwaniu kredytobiorców na wpis ich mieszkań do hipoteki, co zwiększa koszty obsługi długu. Czy coś się może zmienić na lepsze? – pisze Joanna Solska.

Ponadto w najnowszym numerze: o ucieczce Rosjan przed ogłoszoną mobilizacją; o tym, dlaczego protestują kobiety w Iranie; długa historia Orderu Orła Białego; do czego służy menopauza; o fenomenie Gdyni; na czym polega freediving i skąd się bierze popularność tego sportu.

Życzę przyjemnej lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Wyjątkowo długie wolne po Nowym Roku. Rodzice oburzeni. Dla szkół to konieczność

Jeśli ktoś się oburza, że w szkołach tak często są przerwy w nauce, niech zatrudni się w oświacie. Już po paru miesiącach będzie się zarzekał, że rzuci tę robotę, jeśli nie dostanie dnia wolnego ekstra.

Dariusz Chętkowski
04.12.2024
Reklama