Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

Sondaż „Polityki”: jak bardzo Polacy boją się nadchodzącej kryzysowej zimy. Czy Władimir Putin naprawdę może użyć broni jądrowej i jak zareagowałby świat? Dlaczego prąd jest tak horrendalnie drogi? I o nieszczerych suflerach opozycji – to tylko niektóre tematy, jakie znajdziecie Państwo w najnowszym numerze naszego tygodnika. Życzę przyjemnej lektury.
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

W najnowszej „Polityce” proponujemy szeroką ofertę tematów z wielu dziedzin. Między innymi:

Sondaż „Polityki”: czy Polacy obawiają się zimy? Czy i jak zamierzają oszczędzać? Czy spodziewają się pomocy państwa, kogo winią za kryzys węglowy i energetyczny – władzę, sytuację międzynarodową? O tym w sondażu oraz w tekście Marcina Piątka, który dokonał również reporterskiego zwiadu, sprawdzając na konkretnych przykładach przygotowania gospodarstw domowych do zimy.

Czy Putin poważnie myśli o użyciu broni atomowej w wojnie z Ukrainą? Jakie skutki powoduje taka broń, jak może zareagować na to Ukraina, a jak państwa NATO? O tym w rozmowie Juliusza Ćwielucha z gen. Tomaszem Drewniakiem.

Nieszczerzy suflerzy, czyli jakie podpowiedzi są ostatnio udzielane opozycji przez rozmaitych medialnych doradców i do czego mogą ją doprowadzić – analizuje Mariusz Janicki.

Dlaczego tradycyjni konserwatyści, szanujący zasady demokracji, od wielu lat nie mogą w Polsce odnieść politycznego sukcesu i ulegli prawicy w wersji katolicko-narodowej – wyjaśnia Rafał Kalukin.

Najnowsze wydanie „Polityki”PolitykaNajnowsze wydanie „Polityki”

• Czy planowana zmiana przepisów o funkcjonowaniu rodzin zastępczych sprawi, że zacznie ubywać domów dziecka? – o tym w tekście Joanny Cieśli.

• Dlaczego wyroki za znęcanie się nad zwierzętami wciąż są u nas tak niskie albo sprawy są umarzane? – tym tematem zajęła się Agnieszka Sowa.

• „Wahadło” to nieoficjalna nazwa pociągu, który bez przerwy kursuje na trasie Przemyśl–Lwów–Przemyśl – reportaż z trasy i dworców, z opowieściami ukraińskich uchodźców i tych powracających do toczącego wojnę kraju, przygotował Marcin Kołodziejczyk.

Dlaczego prąd jest tak horrendalnie drogi? – tłumaczy Adam Grzeszak.

• O coraz dłuższym oczekiwaniu kredytobiorców na wpis ich mieszkań do hipoteki, co zwiększa koszty obsługi długu. Czy coś się może zmienić na lepsze? – pisze Joanna Solska.

Ponadto w najnowszym numerze: o ucieczce Rosjan przed ogłoszoną mobilizacją; o tym, dlaczego protestują kobiety w Iranie; długa historia Orderu Orła Białego; do czego służy menopauza; o fenomenie Gdyni; na czym polega freediving i skąd się bierze popularność tego sportu.

Życzę przyjemnej lektury!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama