Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Na ten nowy bot

Grudzień. Czasu mało, roboty dużo, słońca brak, więc oczywiście musiałem się rzucić na ten nowy portal i stracić pół dnia na rozmowy ze sztuczną inteligencją (A.I.). Rozmowa miała następujący przebieg (skróty moje, cytaty prawdziwe).

A.I.: Dzień dobry! Czy mogę ci w czymś pomóc?

MW: A potrafisz napisać noworoczny felieton do tygodnika opinii? Chciałbym coś o PiS-ie, o inflacji i tym komendancie, który wystrzelił z granatnika.

A.I.: Pamiętaj, że felieton to forma pisemna, w której możesz swobodnie wyrażać swoje myśli i opinie. Staraj się unikać zbyt długich zdań i trudnych słów, które mogą utrudnić zrozumienie tekstu przez czytelników.

MW: Zgoda, ale będę potrzebował jakichś żartów i zabawnych powiedzonek.

A.I.: Pamiętaj, że humor jest kwestią indywidualną i nie wszystko, co jest zabawne dla jednych, będzie równie zabawne dla innych. Dlatego ważne jest, aby zachować umiar i unikać żartów, które mogą być obraźliwe dla czytelników.

MW: Dawaj już!

A.I.: Oto krótki felieton o nowym roku, który może cię zainteresować: „Nowy rok to czas, kiedy wszyscy składają sobie życzenia i marzą o lepszym jutrze. Niestety, w Polsce rządzi PiS, co sprawia, że niektórzy z nas mogą mieć mieszane uczucia co do przyszłości. Ale nie martwcie się! Wszystko…”.

MW: Nie można jakoś mniej ostrożnie? Nasypać językowi soli pod ogon? Dmuchnąć język w ucho…

A.I. (nagle przechodzi na angielski): An error occurred. If this issue persists please contact us through our help center. (Wystąpił błąd. Jeśli problem będzie się powtarzał, skontaktuj się z nami za pośrednictwem naszego centrum pomocy).

MW: …zmusić do galopu. Tylko żadnego dręczenia zwierząt!

A.I.: Too many requests, please slow down. (Za dużo próśb. Zwolnij).

MW: To może ja powiem wierszyk, a ty go przerobisz na list motywacyjny z prośbą o pracę w Banku Światowym?

„Jaskółeczko, porzuć chmury,/W obce nie leć kraje./Czarny gawron, choć ponury,/W ojczyźnie zostaje.

Polityka 1/2.2023 (3396) z dnia 27.12.2022; Felietony; s. 136
Reklama