Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Zbrodnia na Kos

Tragiczna zbrodnia na Kos. PiS łapie głosy, Morawiecki gra sędziego

Anastazja Rubińska Anastazja Rubińska Facebook
Trzy dni po znalezieniu ciała 27-letniej Anastazji Rubińskiej 32-letni Banglijczyk usłyszał zarzut zabójstwa Polki. Nowych dowodów dostarczył człowiek, który dał mu – bezdomnemu – schronienie. To Pakistańczyk.
Miejscowość Marmari na wyspie Kos, to tu rozegrała się tragedia.Agnieszka Zawistowska/Forum Miejscowość Marmari na wyspie Kos, to tu rozegrała się tragedia.

Ciało Anastazji znaleziono sześć dni po zaginięciu dziewczyny. W stanie rozkładu, nagie, częściowo owinięte prześcieradłem, częściowo przykryte gałęziami, w miejscu, które wcześniej było kilkukrotnie sprawdzane podczas poszukiwań z udziałem służb i wolontariuszy. Grecka policja, która początkowo nie chciała przyjąć zgłoszenia o zaginięciu Polki pracującej w jednym z hoteli w turystycznej miejscowości Marmari na wyspie Kos, dzięki miejskiemu monitoringowi szybko namierzyła i zatrzymała 32-letniego Salahuddina S. z Bangladeszu. Mężczyzna jak na razie jest jedynym podejrzanym w sprawie zabójstwa 27-letniej kobiety – wiadomo, że została uduszona, choć nie wiadomo jak – rękoma czy z pomocą np. sznura. Salahuddin S. został tymczasowo aresztowany. Jak mówi pełnomocnik rodziny Anastazji Rubińskiej, mecenas Jarosław Kowalewski, jego zeznania, które zmienił kilka razy, stoją w sprzeczności z zebranym materiałem dowodowym. Inne osoby, z którymi Anastazja spędziła ostatnią noc swojego życia, pozostają do dyspozycji greckiej policji i prokuratury. Mają zakaz opuszczania wyspy. Do Polski wrócił chłopak Anastazji, do którego wysłała ostatniego esemesa z prośbą, by odebrał ją z miejsca, które oznaczyła w telefonicznej lokalizacji. Kiedy przyjechał, dziewczyny jednak już tam nie było.

Tragedia i polityka

Premier Mateusz Morawiecki 19 czerwca, po ujawnieniu informacji o znalezieniu ciała zaginionej Polki, napisał na Twitterze: „Jestem wstrząśnięty brutalnym morderstwem 27-letniej Anastazji. Sprawca musi ponieść bardzo surowe konsekwencje. Dlatego zwrócimy się do Grecji o wydanie podejrzanego, aby stanął przed polskim sądem i otrzymał najwyższy możliwy wymiar kary”. Tego samego dnia minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro poinformował, że w związku z zabójstwem polecił wszczęcie śledztwa.

Polityka 27.2023 (3420) z dnia 27.06.2023; Temat tygodnia; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Zbrodnia na Kos"
Reklama