Kraj

Rozmowy na XX-lecie

Przyjęliśmy, że to w dniu wyborów 4 czerwca 1989 r. 'skończył się w Polsce komunizm'. W przyszłym roku minie 20 lat od początku polskiej transformacji. To jeden z najważniejszych okresów w całej naszej historii. W cyklu 'Rozmowy na XX-lecie' spotykamy się ze wszystkimi głównymi aktorami tych zdarzeń; wysłuchujemy ich relacji i interpretacji, pytamy o bilans minionych dwóch dekad.

Uwierzcie własnym oczom

Rozmowa z Adamem Michnikiem

Jak to się stało, że znalazł się bliżej ludzi dawnej PZPR niż sporej części kolegów z opozycji antykomunistycznej? Czy czuje się trendsetterem wszystkich liczących się w Polsce mediów?

Z grubsza normalny kraj

Rozmowa z Tadeuszem Mazowieckim

O co ma pretensje do gen. Kiszczaka? Dlaczego z Wałęsą nigdy nie był na ty? Dlaczego IV RP i bracia Kaczyńscy zmienili stosunek obywateli do państwa? Czemu Kościół identyfikuje się z endecją, nie chadecją?

 

Trzeba było wygrać

Rozmowa z Bronisławem Geremkiem

Czy winił siebie za rozpad Unii Wolności? Dlaczego dla wielu środowisk był uosobieniem wszelkiego zła? Kto ponosi winę za "republikę kolesiów"? Dlaczego liberum veto to negatywna cecha polskiej tradycji historycznej?

Wygraliśmy resztką sił

Rozmowa z Lechem Wałęsą

Czy nie ma sobie nic do zarzucenia? Czy żałuje, że nigdy nie podjął się zbudowania własnej partii? Dlaczego wyrzucił Kaczyńskich ze swojej Kancelarii?

Nie było trzeciej drogi

Rozmowa z Leszkiem Balcerowiczem

Czy ma świadomość tego, że w 1989 r.

Reklama