Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Nauka

Co mózg ma w środku

Atlasy ludzkiej głowy

Wiesław Nowiński
Ponad 500 publikacji naukowych, 40 nagród, 30 patentów, 3 firmy hi-tech. Wiesław Nowiński, nominowany do tegorocznej European Inventor Award w kategorii „osiągnięcie życia”, wie, jak zrobić pożytek z niezwykłego narzędzia, które nosimy w głowie. I jak bardzo jest ono tajemnicze.
Wiesław Nowiński

Są ludzie, których można zrzucić w sam środek pierwotnej dżungli, na pustynię albo i na obcą planetę, a oni, dysponując jedną tylko zapałką, dadzą początek nowej cywilizacji – tak mocny jest w nich imperatyw ulepszania świata. Niepowodzenia kolejnych projektów uznają nie za przejaw wrogości środowiska, a za motywację do dalszego rozwoju – do ewolucji. Prof. Wiesław Nowiński, szef Biomedical Imaging Lab w Singapurze, należy do takiego właśnie gatunku.

Kiedy na początku lat 90.

Polityka 25.2014 (2963) z dnia 15.06.2014; Nauka ; s. 70
Oryginalny tytuł tekstu: "Co mózg ma w środku"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022