Nauka

Dwie Polki na serio rozpracowują SARS-CoV-2. Czy im się uda?

Prof. Katherine Kedzierska Prof. Katherine Kedzierska Casamento Photography/University of Melbourne / Getty Images
Polskie badaczki próbują rozpracować wirusa CoV-2
Dr Mariola Fotin-MleczekCureVac Dr Mariola Fotin-Mleczek

Dwie Polki stoją na czele zespołów, które mogą przyczynić się do poszerzenia wiedzy na temat koronawirusa i szybszego ograniczenia pandemii. Prof. Katherine Kedzierska, która pochodzi z Kalisza, skąd z bratem i rodzicami wyjechała w wieku 19 lat do Australii, jest obecnie profesorem immunologii w Katedrze Mikrobiologii i Immunologii w University of Melbourne oraz w Doherty Institute for Infection and Immunity. Praca jej zespołu, którą 16 marca opublikowano w „Nature Medicine”, po raz pierwszy odpowiedziała na zasadnicze pytanie, jak układ odporności reaguje na infekcję wywołaną nowym koronawirusem.

Polityka 14.2020 (3255) z dnia 31.03.2020; Nauka; s. 60

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Rynek

Niespotykanie niewidoczny człowiek. Minister Kościński

Tadeusz Kościński przyjął tekę ministra finansów, ale się nie cieszy. Nominacji nie zawdzięcza swoim kompetencjom, ale temu, że już w 2015 r. znalazł się w drużynie Morawieckiego. Teraz musi znaleźć pieniądze na wydatki projektowane na Nowogrodzkiej.

Joanna Solska
26.11.2019