Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Nauka

Psi geniusz

Psi umysł

W połowie lat 90. dwaj naukowcy, działając niezależnie od siebie w odległych krajach świata, wykazali, że psy dzięki udomowieniu zyskały niezwykły rodzaj inteligencji. W połowie lat 90. dwaj naukowcy, działając niezależnie od siebie w odległych krajach świata, wykazali, że psy dzięki udomowieniu zyskały niezwykły rodzaj inteligencji. Elke Vogelsang
Nie my udomowiliśmy psy. One zrobiły to same i dzięki temu, pod pewnymi względami, stały się bystrzejsze od szympansów.
Psy potrafią odczytać gestykulację niemal każdej osoby, nie tylko właściciela.Wikipedia Psy potrafią odczytać gestykulację niemal każdej osoby, nie tylko właściciela.

To było jedno z najbardziej zaskakujących ubiegłorocznych spotkań w Białym Domu. 25 listopada prezydent Donald Trump wraz z żoną Melanią i wiceprezydentem Mikiem Pence’em wystąpili przed kamerami w towarzystwie psa o imieniu Conan i jego opiekuna. O zwierzęciu, członku wojskowej jednostki specjalnej Delta Force, już wcześniej zrobiło się głośno w mediach. 27 października 2019 r. Conan – samiec rasy malinois zaliczanej do belgijskich psów pasterskich – wziął udział w tajnej operacji o kryptonimie „Kayla Mueller” na terenie Syrii.

Polityka 22.2020 (3263) z dnia 26.05.2020; Nauka i cywilizacja; s. 52
Oryginalny tytuł tekstu: "Psi geniusz"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >