Nauka

Psi geniusz

Psi umysł

W połowie lat 90. dwaj naukowcy, działając niezależnie od siebie w odległych krajach świata, wykazali, że psy dzięki udomowieniu zyskały niezwykły rodzaj inteligencji. W połowie lat 90. dwaj naukowcy, działając niezależnie od siebie w odległych krajach świata, wykazali, że psy dzięki udomowieniu zyskały niezwykły rodzaj inteligencji. Elke Vogelsang
Nie my udomowiliśmy psy. One zrobiły to same i dzięki temu, pod pewnymi względami, stały się bystrzejsze od szympansów.
Psy potrafią odczytać gestykulację niemal każdej osoby, nie tylko właściciela.Wikipedia Psy potrafią odczytać gestykulację niemal każdej osoby, nie tylko właściciela.

To było jedno z najbardziej zaskakujących ubiegłorocznych spotkań w Białym Domu. 25 listopada prezydent Donald Trump wraz z żoną Melanią i wiceprezydentem Mikiem Pence’em wystąpili przed kamerami w towarzystwie psa o imieniu Conan i jego opiekuna. O zwierzęciu, członku wojskowej jednostki specjalnej Delta Force, już wcześniej zrobiło się głośno w mediach. 27 października 2019 r. Conan – samiec rasy malinois zaliczanej do belgijskich psów pasterskich – wziął udział w tajnej operacji o kryptonimie „Kayla Mueller” na terenie Syrii.

Polityka 22.2020 (3263) z dnia 26.05.2020; Nauka i cywilizacja; s. 52
Oryginalny tytuł tekstu: "Psi geniusz"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Mama transpłciowego dziecka: Mój syn czuje, że w Polsce jest nikim

Nie czarujmy się, że Polki i Polacy na pstryknięcie palcami zrozumieją, co to znaczy transpłciowość. Ale Pawłowicz i Kaczyński paradoksalnie przyczyniają się do edukacji społeczeństwa – mówi Ewelina Słowińska, mama Saszy, aktywistka fundacji Trans-Fuzja.

Mateusz Witczak
12.04.2021