Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Nauka

Covid (w) ciąży

Covid: szczepić w ciąży czy nie?

Bez jasnego komunikatu, czy szczepienia przeciwko Covid-19 są dla ciężarnych bezpieczne i zalecane, wiele uważa, że lepiej zaczekać do połogu. Bez jasnego komunikatu, czy szczepienia przeciwko Covid-19 są dla ciężarnych bezpieczne i zalecane, wiele uważa, że lepiej zaczekać do połogu. Shutterstock
Badania kliniczne szczepionek przeciwko Covid-19 u ciężarnych dopiero trwają. Powinny się szczepić czy nie?
Nie ma bezwzględnych przeciwwskazań wobec szczepienia ciężarnych na Covid-19, a jeśli ryzyko zakażenia jest duże, powinno się kobietę do szczepienia namawiać.Sunlovesea/PantherMedia Nie ma bezwzględnych przeciwwskazań wobec szczepienia ciężarnych na Covid-19, a jeśli ryzyko zakażenia jest duże, powinno się kobietę do szczepienia namawiać.

„Nikogo pani nie znajdzie, kto panią zaszczepi” – usłyszała Agata Stola w Centrum Medycznym w Radzyminie. Ginekolodzy z prywatnej firmy Medicover też jej nie dali nadziei. Pierwszy złapał się za głowę: „Kto pani takich rzeczy naopowiadał, żeby domagać się szczepionki?”. Drugi był ostrożny: „Pani powinna się oszczędzać i nie wystawiać na żadne ryzyko”. A trzeci szczery: „Z tego, co wiem, nie ma odgórnych zaleceń, ale pani jest chyba lepiej wyedukowana niż ja, więc proszę zrobić, co pani chce”.

Polityka 17.2021 (3309) z dnia 20.04.2021; Nauka i cywilizacja; s. 54
Oryginalny tytuł tekstu: "Covid (w) ciąży"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >