Nauka

Gdzie szukać dinozaurów

Na tropach dinozaurów

Katie Peek
Liczba nowych odkryć rośnie lawinowo, więc kości dinozaurów będzie szybko przybywać

Od czasu, kiedy 200 lat temu opisano w Anglii po raz pierwszy kości dinozaura, na świecie znaleziono około 11 tys. dinozaurowych szczątków, z czego dwie trzecie w Ameryce Północnej i Europie. Większość tych znalezisk pochodzi z ojczystych krajów paleontologów, którzy dokonali odkryć, stąd nadreprezentacja rejonów o dobrze rozwiniętej paleontologii. Samantha Hopkins z University of Oregon zwraca nawet uwagę, że więcej znalezisk na terenie jej stanu pochodzi z obszarów wzdłuż utwardzonych i dobrze utrzymanych dróg niż z poboczy gorzej dostępnych szlaków.

Polityka 23.2021 (3315) z dnia 31.05.2021; Świat Nauki; s. 89
Oryginalny tytuł tekstu: "Gdzie szukać dinozaurów"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Wszechobecny Krzysztof Stanowski. Jak wyjaśnić ten fenomen?

Wyrósł najwyraźniej na pierwszego dziennikarza w Polsce, którego koniecznie trzeba przekonać do swoich racji. Bo można się ze Stanowskim nie zgadzać, ale „trzeba go szanować”.

Katarzyna Czajka-Kominiarczuk
13.06.2021