Nauka

Gdzie szukać dinozaurów

Na tropach dinozaurów

Katie Peek
Liczba nowych odkryć rośnie lawinowo, więc kości dinozaurów będzie szybko przybywać

Od czasu, kiedy 200 lat temu opisano w Anglii po raz pierwszy kości dinozaura, na świecie znaleziono około 11 tys. dinozaurowych szczątków, z czego dwie trzecie w Ameryce Północnej i Europie. Większość tych znalezisk pochodzi z ojczystych krajów paleontologów, którzy dokonali odkryć, stąd nadreprezentacja rejonów o dobrze rozwiniętej paleontologii. Samantha Hopkins z University of Oregon zwraca nawet uwagę, że więcej znalezisk na terenie jej stanu pochodzi z obszarów wzdłuż utwardzonych i dobrze utrzymanych dróg niż z poboczy gorzej dostępnych szlaków.

Polityka 23.2021 (3315) z dnia 31.05.2021; Świat Nauki; s. 89
Oryginalny tytuł tekstu: "Gdzie szukać dinozaurów"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Koniec miłości?

Świat, jaki znaliśmy, dobiega końca. Coraz mniej potrzebna staje się choćby miłość. Uległa współczesnemu kapitalizmowi, który postawił na wolność obyczajową, a z seksualności uczynił siłę napędową gospodarki.

Edwin Bendyk
14.02.2020