Poradniki rynkowe

Kameralne apartamentowce

Apartamentowce Plażowa w Gdyni, projektu BJK Architekci, niską zabudową dostosowują się do nadmorskiego krajobrazu. Apartamentowce Plażowa w Gdyni, projektu BJK Architekci, niską zabudową dostosowują się do nadmorskiego krajobrazu. BJK Architekci / materiały prasowe
Pandemia sprawiła, że co trzeci Polak zaczął myśleć o poprawie warunków mieszkaniowych – wynika z raportu Otodom i SWPS „Szczęśliwy dom. Badanie dobrostanu Polaków”.

Dziś zamiast balkonów na wielkość stopy wybieramy szerokie tarasy, zamiast niedoświetlonych parapetów – wielkie okna z kojącym widokiem. A wokół zielone przestrzenie. To wszystko oferują najlepsze polskie apartamentowce – mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie.

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy adres zmieniło 12 proc. Polaków, kolejnych 15 proc. myśli o przeprowadzce, a 6 proc. szuka nieruchomości aktywnie. Główny powód szukania nowego domu to chęć zwiększenia przestrzeni mieszkalnej – wskazało na nią aż 29 proc.

Polityka 43.2021 (3335) z dnia 19.10.2021; Inwestycje; s. 77
Reklama

Czytaj także

Nauka

Zaszczepieni też chorują. Dlaczego trzecia dawka jest niezbędna?

Coraz więcej osób wątpi w szczepionki przeciwko covid, skoro nawet po trzech dawkach przytrafia im się zakażenie. Czy zatem decyzję o szczepieniu przypominającym lepiej odłożyć do czasu, aż pojawią się skuteczniejsze preparaty?

Paweł Walewski
04.12.2021