„Lato z kryminałem” – konkurs na opowiadanie kryminalne
„Nie znasz dnia ani godziny. I nigdy nie wiesz, kogo spotkasz na swojej drodze. Raz będzie to miłość życia. Raz seryjny morderca. Raz miłość życia, która okaże się seryjnym mordercą...”. Jeśli myślisz podobnie i lubisz pisać – koniecznie weź udział w naszym konkursie!
Polityka

Partner konkursu „Lato z kryminałem”: Maszyna do pisania – szkoła pisania i agencja usług pisarskich
Maszyna do Pisania/materiały prasowe

Partner konkursu „Lato z kryminałem”: Maszyna do pisania – szkoła pisania i agencja usług pisarskich

Czytasz kryminały? Lubisz tajemnice? Piszesz do szuflady? Tym bardziej zachęcamy do udziału w naszym wakacyjnym konkursie. Napisz opowiadanie kryminalne – na maksymalnie 15 tys. znaków ze spacjami – i wygraj nagrody.

Teksty muszą spełniać trzy warunki. 
1. Czekamy na prace nigdy wcześniej niepublikowane.
2. Opowiadania muszą być kryminałami.
3. Ich akcja musi rozgrywać się latem.

Nad przebiegiem konkursu czuwać będzie Mariusz Czubaj, literaturoznawca i pisarz. Autor nie tylko wybierze najlepsze prace, ale też wesprze Was w pisaniu. Od 11 sierpnia prowadzi na stronie POLITYKI specjalny blog: będzie Was cytował, chwalił, dyskutował z Wami i wskazywał Wam twórczy kierunek.

 

Terminy i nagrody

Na prace czekamy do 24 sierpnia pod adresem kryminal@polityka.pl. Konkurs rozstrzygniemy 9 września. Do wygrania... Atrakcyjne nagrody. Między innymi kolekcja kryminałów POLITYKI i kurs pisania kryminałów w szkole Maszyny do Pisania – szkole pisania i agencji usług pisarskich (do wykorzystania w Warszawie do końca 2014 roku).

Ale to nie wszystko. Szczegóły zdradzimy z czasem. Co to byłby za kryminał bez suspensu?

Już teraz jednak informujemy, że najlepszą pracę opublikujemy w serwisie www.polityka.pl wraz z recenzją Mariusza Czubaja.

„Nie znasz dnia i godziny. I nigdy nie wiesz, kogo spotkasz na swojej drodze. Raz będzie to miłość życia. Raz seryjny morderca. Raz miłość życia, która okaże się seryjnym mordercą...” – zachęca nasz Juror.

Zatem do dzieła!

Regulamin konkursu dostępny tutaj.

Mariusz Czubaj – antropolog kultury, pisarz. Opublikował powieści „Aleja samobójców”, „Róże cmentarne” (obie z Markiem Krajewskim), „21:37”, „Kołysanka dla mordercy”, „Zanim znowu zabiję”, „Martwe popołudnie”. Laureat Nagrody Wielkiego Kalibru za najlepszą powieść kryminalną i sensacyjną. Tłumaczony na angielski, niemiecki, turecki i ukraiński.

Czytaj także

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj