Janina Paradowska w gronie Przyjaciół Teatru Groteska
Publicystka POLITYKI – w akcie wdzięczności za wyświadczaną pomoc – otrzymała od krakowskiego teatru specjalne wyróżnienie.
materiały prasowe

Janina Paradowska
Michał Mutor/Agencja Gazeta

Janina Paradowska

Miło nam poinformować, że Teatr Groteska w Krakowie wyróżnił publicystkę POLITYKI Janinę Paradowską, zaliczając ją do szczególnego grona swoich przyjaciół.

„Tym aktem pragniemy wyrazić naszą wdzięczność i podkreślić znaczenie udzielanej nam pomocy, która w sposób szczególny przyczynia się do urzeczywistniania podejmowanych przez Teatr zamierzeń artystycznych, edukacyjnych i kulturalnych” – czytamy w uzasadnieniu.

Prócz Janiny Paradowskiej wyróżnienia w tym roku otrzymali Magdalena Drohomirecka, s. Renata Głód, Jerzy Stuhr, Bogdan Klich oraz Piotr Legutko.

Grono przyjaciół Groteski współtworzą zatem przedstawiciele różnych środowisk: kulturalnych, społeczno-politycznych, świata mediów i biznesu. Teatr honoruje tych, którzy wspomagają go w realizowaniu jego misji.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Teatrze Groteska 27 września. Tego wieczoru premierę prasową miał też spektakl „Przemiany” w reżyserii Adolfa Weltscheka. Wyróżnienia zostały rozdane już po raz czwarty.

Przypomnijmy: to w Grotesce od 14 lat odbywają się przedstawienia „Shopka Szoł” z udziałem polityków i ludzi mediów. W tym roku na scenie zadebiutowała m.in. Janina Paradowska.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj