Techno echo. Przegląd nowości technicznych

Bose QC20, Bebop, Garmin Dash Cam 20
Na rynku pojawia się mnóstwo nowych, mniej lub bardziej użytecznych (i zrozumiałych) urządzeń.Ta rubryka, mamy nadzieję, choć trochę pomoże zorientować się w tym gąszczu.
Słuchawki Bose QC20 całkowicie eliminują szumy otoczeni. Słychać tylko muzykę.
materiały prasowe

Słuchawki Bose QC20 całkowicie eliminują szumy otoczeni. Słychać tylko muzykę.

Słuchawki do medytacji

Cenimy sobie w tygodniku zdolność do utrzymywania zdrowego dystansu wobec biegu zdarzeń – i nie inaczej jest w Technoechu. Czasem piszemy o nowościach, a czasem nie. Np. wtedy, kiedy uda nam się przetestować produkt dobrze znany na rynku, ale wciąż zasługujący na wyróżnienie. Tak się stało ze słuchawkami Bose QC20, które sprawdzaliśmy podczas serii wielogodzinnych lotów transkontynentalnych w warunkach niesprzyjających relaksowi. I musimy powiedzieć, że dotarliśmy do celu w stanie nadającym się do dalszego użytku w dużym stopniu dzięki temu wynalazkowi amerykańskiej firmy. Słuchawki są wyposażone w trzy zestawy przedziwnie profilowanych, ale pasujących jak ulał, silikonowych wkładek. Jakość generowanego przez nie dźwięku zadowoli nawet wymagającego użytkownika. Największym atutem QC20 jest jednak system aktywnej redukcji zewnętrznego szumu/hałasu. Układ elektroniczny, umieszczony w module kryjącym także akumulator litowy, analizuje dźwięki otoczenia i przesyła je do słuchawek – ale w przeciwnej fazie, co sprawia, że użytkownik nie słyszy prawie nic – poza tym, co chce usłyszeć, czyli muzyką czy treścią audiobooka.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj