Techno echo. Przegląd nowości technicznych
Aparaty Sony α7R II, Sony RX100, Sony RX10
Uprzedzając ewentualne wątpliwości, informujemy, iż dość entuzjastyczny ton, w którym utrzymane jest to sprawozdanie z działalności firmy Sony, nie jest efektem jej działań promocyjnych, lecz naszą własną inicjatywą.
Sony α7R II
materiały prasowe

Sony α7R II

Zazwyczaj producenci sprzętu elektronicznego dawkują premiery jak obce służby przecieki – w małych dawkach. Japońska firma przyjęła jednak ostatnio strategię oszołomienia konkurencji. Z jednej strony bardzo się cieszymy, bo zdecydowanie poszerzył nam się wybór, ale z drugiej strony martwimy – bo część posiadanego przez nas sprzętu gwałtownie się zestarzała.

Wkrótce do sklepów trafią Sony α7R II, Sony RX100 IV oraz Sony RX10 II. Już poprzednie modele tych aparatów wyznaczały standardy w reprezentowanych przez nie sektorach rynku. Najnowsze idą tą samą drogą, tylko bardziej zdecydowanie.

Wcześniejsza alfa wzbudzała zainteresowanie za sprawą jej wielkiej, pełnoklatkowej matrycy, nie stanowiła jednak odpowiedzi na odwieczny dylemat fotografów: czy kupić aparat o maksymalnej dostępnej na rynku rozdzielczości, czy taki o maksymalnej czułości, czy może ten najszybszy? Sony α7R II zapewne cudownym złotym środkiem nie będzie, ale z zapowiedzi producenta wynika, że kierunek, którego jest wcieleniem, jest słuszny.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj