Techno echo. Przegląd nowości technicznych
Nowe iPhone’y, kampus w Cupertino, iPad Pro, Apple TV
iPhony 6s oraz 6s Plus
materiały prasowe

iPhony 6s oraz 6s Plus

Kampus pomysłów

Uważa się powszechnie, że jedyną widoczną z kosmosu konstrukcją wzniesioną ręką człowieka jest Wielki Mur Chiński. Błąd – i to podwójny. Po pierwsze, zadeptane przez turystów fortyfikacje trudno dojrzeć nawet z niskiej orbity okołoziemskiej, w każdym razie gołym okiem. Po drugie, wiele jest innych budowli o podobnym rozmachu, a dołącza do nich właśnie nowa – położony na działce o powierzchni ponad 70 ha kosmiczny obwarzanek firmy Apple. Nowy kampus w Cupertino, w przeciwieństwie do starego, jest dowodem zarówno dobrego smaku jego twórców i właścicieli, jak również ich dobrego samopoczucia w kwestii nadchodzącej przyszłości. I jest to zadufanie, jak sądzimy, raczej zasadne.

Niedawna prezentacja najnowszych propozycji kalifornijskiej firmy napędzanej siłą rąk tysięcy chińskich robotników spotkała się z umiarkowanie entuzjastyczną reakcją polskich krytyków technologii.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj