Techno echo. Przegląd nowości technicznych
Na rynku pojawia się mnóstwo nowych, mniej lub bardziej użytecznych (i zrozumiałych) urządzeń. Ta rubryka, mamy nadzieję, choć trochę pomoże zorientować się w tym gąszczu.
Wacom Bamboo Spark. To pióro zpamięta wszystko, co napisało lub narysowało.
materiały prasowe

Wacom Bamboo Spark. To pióro zpamięta wszystko, co napisało lub narysowało.

Prawie zaczarowany ołówek

Do technologii hybrydowych, łączących elementy świata analogowego oraz cyfrowego, mamy w Technoechu stosunek ambiwalentny. To znaczy – każdy obiecujący wynalazek tego typu witamy z otwartymi ramionami. Dopiero potem odrzucamy, jednak bez premedytacji, i nie zawsze – jak w przypadku Wacom Bamboo Spark. Wydaje nam się, że pomysł jest słuszny, tylko użytkownik być może niewłaściwy. Firma Wacom jest doskonale znana artystom zajmującym się sztukami wizualnymi. Produkuje znakomite tablety graficzne, służące do przekładania ruchów dłoni, wiodącej rysik po plastikowej powierzchni podkładki, na obraz cyfrowy. Tym razem Japończycy postanowili zachęcić do współpracy tych, którzy nie chcą lub nie potrafią zrezygnować z nawyku pisania/rysowania na papierze. Notatki można więc sporządzać na zwykłych kartkach (format A5), używając pióra, które na pierwszy rzut oka nie różni się od innych piór czy długopisów – a potem wystarczy wcisnąć guzik i wszystko, co wcześniej zanotowaliśmy, Bamboo Spark przetworzy na formę cyfrową.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj