Pożegnanie z telewizorem
Epson MegaPlex MG-850HD to multimedialny kombajn, do którego można podłączyć zarówno urządzenia przenośne, jak i konsole do gier lub zwykły stacjonarny komputer osobisty. Użytkownicy gadżetów obsługiwanych przez system iOS będą mieli ułatwione zadanie, bo Epson ma wysuwany, przeznaczony dla nich uchwyt. Pozostali mają do dyspozycji złącza HDMI, USB, PC. MegPlex to wysokiej klasy, jasny (2800 lumenów) projektor, w którym zainstalowano bardzo przyzwoite głośniki, dające dźwięk klarowny nawet w zakresie maksymalnych głośności. Jeśli tylko dokupimy porządny ekran projekcyjny, możemy śmiało pozbyć się z domu telewizora, bo obraz (oczywiście HD, full color, kontrast 3000:1) wyświetlany przez Epsona można bez zauważalnej utraty jakości powiększać do przekątnej 100 cali. Lampę wymieniać musimy co 5 tys. godzin. Cena – około 2,5 tys. zł.
Więcej czadu!
Projektor Epsona zapewne najlepiej sprawdzi się w domu, natomiast Yamaha PDX-11 – w terenie. Znienawidzą go miłośnicy ciszy. Ta kanciasta przystawka do iPhone’a, iPada i innych osobistych odtwarzaczy multimedialnych to przenośny, dwugłośnikowy wzmacniacz. Obudowa jest prosta, wytrzymała, zaopatrzona w solidny metalowy uchwyt i siatkę chroniącą membrany głośników – niskotonowego, czterocalowego woofera oraz małego, wysokotonowego tweetera. Japońscy inżynierowie poświęcili ponoć wiele uwagi, by uzyskać optymalnie przyjazny dla ucha dźwięk tego półtorakilogramowego urządzenia. Yamahę zasila sześć baterii AA. Jeden komplet wystarcza na 8 godz. grania. Koszt – około 100 dol. Kolor – biały, niebieski, żółty lub czarny. W komplecie bezprzewodowy pilot.
Mikser z mózgiem
Mackie DL1608 to jedno z coraz liczniejszych urządzeń elektronicznych ułatwiających pracę muzykom, zwłaszcza tym koncertującym. Wyróżnia się jednak tym, że pozwala realizatorowi dźwięku na swobodne przemieszczanie się w przestrzeni. Jest to rodzaj stacji dokującej dla iPada. Ten ostatni odgrywa rolę mózgu – na jego dotykowym ekranie, za pośrednictwem specjalnego oprogramowania, kontroluje się parametry sygnałów dźwiękowych pochodzących z kilkunastu źródeł. Instrumenty i mikrofony podłączone zostają do bazy DL1608, wyposażonej przez producenta w wysokiej klasy przedwzmacniacze i konwertery. Mikserem można sterować za pośrednictwem nawet 10 iPadów jednocześnie. Oznacza to, że różne osoby mogą być odpowiedzialne za różne dźwiękowe aspekty koncertu. Choć mikser firmy Mackie jest znakomitym urządzeniem, być może nie przykułby naszej uwagi, gdyby nie jego reklama „Mix On the Fly”, którą uznać należy za jedną z najbardziej osobliwych w historii branży. Do obejrzenia na stronie www.mackie.com/products/dl1608/media.
Niewidoczna smycz
Kensington BungeeAir Wireless Security Tether to sprytny gadżet, który nie zapobiegnie wprawdzie kradzieży lub zagubieniu iPhone’a, ale uczyni go bezużytecznym dla złodzieja lub nieuczciwego znalazcy. Cenne osobiste dane nie zostaną wykorzystane wbrew naszej woli. BungeeAir składa się z dwóch elementów – gustownej koszulki, zakładanej na telefon, i czegoś, co nazwać można dynksem (przyczepianym np. do kluczy). Oba pozostają ze sobą w stanie łączności bezprzewodowej. Jeśli będzie je dzielić zbyt duża odległość (kiedy telefon zostanie ukradziony lub zgubiony), iPhone zostanie zablokowany, a informacja o tym będzie przesłana do dynksa. Baterie wystarczają na ponad pół roku pracy zestawu. Można go kupić w dwóch odmianach. Podstawowa kosztuje 60 dol. Wersja z koszulką zawierającą dodatkową baterię, przedłużającą pracę telefonu o połowę, kosztuje 20 dol. więcej.