Archiwum Polityki

Głosy i glosy

Szkoda, że tak dobrze nie ma w Polsce.
Roman Gutek
dystrybutor filmowy o sprzedaży biletów w amerykańskich kinach
Wprost niewiarygodne: Amerykanie zamykają rok 2002 znakomitym wynikiem sprzedaży – bilety do kina sprzedano za ponad 9 mld dol. – co jest rekordem wszech czasów. Jest to 10-proc. wzrost sprzedaży w porównaniu do poprzedniego roku. Przynajmniej tej gałęzi gospodarki nie objęła stagnacja.

 

Z

bierali informacje o sytuacji socjopolitycznej i ekonomicznej w rosyjskich regionach, o zatrudnionych w organach władzy i administracji i o wyborach.
Nikołaj Patruszew
dyrektor rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa (następczyni KGB), uzasadniając zakaz wjazdu do Rosji amerykańskim wolontariuszom Korpusu Pokoju
Przez nową Rosję od 1992 r. przewinęło się ponad siedmiuset ochotników Korpusu Pokoju z USA, większość uczyła za darmo angielskiego w szkołach rosyjskich na prowincji. W ubiegłym roku władze rosyjskie zmniejszyły o połowę liczbę udzielanych Amerykanom wiz, a teraz ogłosiły, że nie będą w ogóle przyjmować Korpusu Pokoju. Podejrzliwość i czujność władz jest znana, ale czy nie lepiej było – w drodze odwetu – wysłać rosyjski Korpus Pokoju na amerykańską wieś?

 

W

ojna to zła wiadomość dla całej gospodarki.
Wim Duisenberg
prezes Europejskiego Banku Centralnego, komentując ciągłe pogłoski z Waszyngtonu, że USA przygotowują prewencyjne uderzenie na Irak
Duisenberg ocenił w wywiadzie prasowym, że nastroje konsumentów w samej Ameryce ucierpiały z powodu niepewności dalszych wydarzeń. Z ostatnich informacji wynika, że prezydent Bush niczego jeszcze nie zdecydował, jednak sekretarz stanu Collin Powell powiedział, że próba sił „nie może trwać bez końca”.

Polityka 2.2003 (2383) z dnia 11.01.2003; Świat; s. 38
Reklama