Archiwum Polityki

Polityka i obyczaje

• Jak wynika z publikacji w „Super Expressie”, CIA przestała interesować się Polską. Wskazywałyby na to poważne błędy, które ukazują się w raporcie World Factbook, drukowanym na stronach internetowych agencji. Najpierw przez 3 miesiące w CIA nie dostrzeżono, że w Polsce zmienił się rząd. Ostatnio z kolei napisali, że jednym z najważniejszych ugrupowań politycznych w Polsce jest AWSP. „O ile wiem, AWSP już nie istnieje i nie było próby jej wskrzeszenia” – zdziwił się nawet Kajus Augustyniak, rzecznik Solidarności.

• Poseł Gabriel Janowski (LPR), komentując stanowisko naszego głównego negocjatora z UE Jana Truszczyńskiego w sprawie sprzedaży polskiej ziemi obcokrajowcom, przypomniał twarde wojenne obyczaje: „Normalnie, gdyby to był okres wojenny, to dowódca, który oddaje pole bez walki i tak w nieładzie – jak pan to uczynił w tym stanowisku negocjacyjnym – po prostu byłby rozstrzelany”.

• „Gazeta Wyborcza” w tej samej sprawie: „W sejmowych kuluarach opowiada się następujące zdarzenie. Gabriel Janowski (LPR) napotkanym posłom z PiS deklaruje: »Chyba się do was zapiszę, bo w tej Lidze Polskich Rodzin nie ma z kim rozmawiać! Tam są sami wariaci!«”.

• Tygodnik „Głos” drukuje referat dr. Nelsona Fragelli, prezesa działającego we Francji stowarzyszenia Prawo do Narodzin, który wygłosił podczas sesji zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Francuz dał wyraz trosce o przyszłość Polski: „Jako członek Unii Europejskiej Polska zniknie nie tylko jako niepodległy kraj, ale również krok po kroku będzie znikać jako chrześcijański naród”.

Polityka 15.2002 (2345) z dnia 13.04.2002; Polityka i obyczaje; s. 106
Reklama