Archiwum Polityki

Coś z życia

Praktyk i teoretyk
Jeden z wykładowców Akademii Bydgoskiej jest podejrzewany o psychiczne znęcanie się nad studentami. Profesor był kierownikiem jednego z zakładów akademii. Sprawa jest szczególnie interesująca, bowiem uczelnia kształci przyszłych pedagogów.

Papiery wartościowe

Niezwykłą determinacją wykazał się mieszkaniec Gdyni. Policja postawiła mu zarzut wybijania szyb w oknach mieszkania swojej byłej żony – czytamy w „Głosie Wybrzeża”. Wezwany do złożenia wyjaśnień Jan K. zeznał co trzeba, przeczytał protokół, a następnie zdenerwował się tym, co zeznał i przeczytał. Do tego stopnia, że próbował zjeść dokumenty. Policjanci jednak nie dopuścili do popełnienia przestępstwa, a nawet zatrzymali sprawcę na gorącym uczynku. Teraz zamiast drobnej sprawy Janowi K. grozi kara do dwóch lat więzienia za próbę zniszczenia dokumentu, „którym nie miał prawa rozporządzać”. Szybami żony co prawda też nie miał prawa rozporządzać, ale po raz kolejny okazało się, że papiery mogą być wartościowe.

Na co chorują komary?

Warszawski szpital przy ulicy Banacha zaatakowały komary. Mimo mrozu, dochodzącego niekiedy do -25 st. C, komary przetrwały na najniższym poziomie szpitala, w otoczeniu rur ciepłowniczych. Stamtąd prowadzą zmasowane ataki na wyższe piętra. Personel i pacjenci walczą z owadami na różne sposoby, żadne nie przynoszą jednak rezultatu. A wśród pacjentów narasta panika: a wiadomo kto tu leży? – pytają się po korytarzach. Lęk przed roznoszonymi przez komary zarazkami wyczerpuje pacjentów bardziej niż ich własne dolegliwości.

Profan Małysz

Nie wszyscy doceniają rolę Adama Małysza w rozsławianiu naszych barw narodowych na świecie.

Polityka 1.2003 (2382) z dnia 04.01.2003; Fusy plusy i minusy; s. 102
Reklama